Skocz do zawartości

Kurs STM32 F4 - #3 - Sprzęt, konfiguracja środowiska


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Rozpoczęcie programowania STM32 z użyciem bibliotek HAL oraz kreatora graficznego Cube nie jest możliwe bez odpowiedniego oprogramowania.W tej części kursu przygotujemy sobie niezbędne narzędzia. Wcześniej omówimy jednak dokładnie zestaw Discovery, na którym będziemy pracować podczas kolejnych części kursu.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Po podłączeniu zasilania migają diody LED LD3-LD6.

Po naciśnięciu niebieskiego przycisku diody sygnalizują ruch płytki w daną stronę.

Edit: Dlaczego w tym kursie używacie czystego eclipse a nie AC6 System Workbench for STM32?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Edit: Dlaczego w tym kursie używacie czystego eclipse a nie AC6 System Workbench for STM32?

Pytasz dlaczego sugeruję doinstalowywanie pakietów do Eclipse, zamiast wykorzystać instalator z OpenSTM32? Szczerze mówiąc, nie zastanawiałem się nad tym zupełnie, ponieważ w efekcie końcowym nie różnią się one w swojej funkcjonalności niczym (przynajmniej ja nic takiego nie zaobserwowałem, a pracuję równolegle na dwóch maszynach z SW4STM32 zainstalowanym na różne sposoby i cały kurs testuję na obydwu).

Link do komentarza
Share on other sites

marhef, hansfreak, jest to ewidentnie błąd po stronie STM. Są w trakcie zmiany swojej strony, mam nadzieję, że niedługo zostanie to naprawione. W międzyczasie jedyna działająca opcja to chyba ta, która została opisana w innym temacie (sprawdziłem, działa):

https://www.forbot.pl/forum/topics49/stm32cubemx-brak-mozliwosci-pobrania-softu-ze-strony-st-vt12877.htm#108472

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,
Mam pytanie skąd można pobrać bibliotekę, którą oferuje st do mp3? Dokładnie chodzi mi o koder.

Tutaj info z strony, lecz mamy tylko dostęp do pdf-a :

https://my.st.com/content/my_st_com/en/products/embedded-software/mcus-embedded-software/stm32-embedded-software/stm32-standard-peripheral-libraries-expansions/stm32-mp3nl-cod.html

Z góry dzięki, pozdrawiam!😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,
Potrzebuje waszej pomocy. Niestety w moim przypadku każda instalacja i próba uruchomienia czegokolwiek kończy się problemami. Do rzeczy.

Do aktualnie zainstalowanego Eclipse Mars (pod AVR) doinstalowałem SW4STM32.

Po imporcie projektu z CubeMx i próbie kompilacji otrzymuje następujące błędy:

Próbowałem sobie z tym poradzić ale poległem i pobrałem koleją wersję Eclipse.

Do "czystego" Eclipse doinstalowałem SW4STM32 i sytuacja się powtarza.

Zainstalowałem więć SW4STM32. jako samodzielny soft. Dokładnie to samo:

Domyślam się, że problem leży po stronie toolchain i Path. Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić.

P.S Może lepiej jak poświęcę wolny czas fotografii??

z góry dzięki.

[ Dodano: 17-03-2017, 20:15 ]

Ok. Skoro brak pomocy to zapytam inaczej. Czy po samodzielnej instalacji SW4STM32 lub instalacji jako plug-in do Eclipse, konieczna jest instalacja toolchain'a ?

Link do komentarza
Share on other sites

Foadrian, brak odpowiedzi wynika z tego, że pewnie nikt nie trafił jeszcze na taki problem, a ciężko go rozwiązać, bo wynika z konkretnej konfiguracji na Twoim PC 🙁 Przekieruję zaraz temat do autora kursu, może coś poradzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.