Skocz do zawartości

Kurs Arduino, poziom II - #1 - wstęp, spis treści


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Poprzedni kurs Arduino dotyczył najważniejszych podstaw. Tym razem pójdziemy znacznie dalej! Wykorzystamy wiele nowych elementów. Dzięki nim tworzone projekty będą jeszcze ciekawsze! Zajmiemy się również bardziej zaawansowanymi aspektami od strony programistycznej, które są niestety pomijane w innych poradnikach tego typu.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

ko4, a skąd konkretnie ta data 🙂? Wszystko zależy od tego, jak pójdzie ten kurs oraz testy prototypu robota. Na ten moment ciężko mi szacować dokładniej czas. Zapewne jakieś konkrety będę mógł podać na początku sierpnia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ko4, ok rozumiem - w takim razie ja wyceluję w podobne rozporządzenie Ministra, a mianowicie to dotyczące organizacji roku na uczelniach wyższych (październik) 🙂 A tak serio, dam znać, jak będą ustalone jakieś szczegóły 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Mam problem ( ? ) z UARTem. U mnie po naciśnięciu polecenia "Narzędzia" w programie Arduino trzeba odczekać ok. 30 sekund aż rozwinie się lista. Następnie po kliknięciu polecenia "Szeregowy monitor" znów konieczne jest odczekania następnych 30 sekund, żeby zobaczyć to co wysyłamy w programie. Czy tak powinno być ? Gdzie tu szukać rozwiązania ?

Link do komentarza
Share on other sites

Radosław, witam na forum 🙂 Czy masz dużo urządzeń podpiętych do komputera? Próbowałeś restartować komputer lub przeinstalować środowisko? Do tej pory nie spotkałem się z takimi objawami.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, dzięki za odpowiedź. Teraz jak testuję tą samą czynność to zajmuje mi to o dziwo po ok. 20 sekund (?). Mam podłączony modem od internetu do USB, czasami ładowarkę ( pracuję na laptopie ). Pomimo wyjęcia tych wszystkich kabli i zostawienia jedynie tego od Arduino czas "zawieszenia" się nie zmienia ( taki sam efekt po restarcie ). Jakiś czas temu usunąłem program, ściągnąłem go z polecanej strony z 1. części kursu podstaw Arduino i zainstalowałem ponownie. Również bez pozytywnych rezultatów. Jeszcze odnoście czasu wgrywania na płytkę. Podejrzewam, że zależy od wielkości programu, ale przykładowo program z #5 części kursu budowy robotów wgrywał mi się ok. 20 sekund. Chyba też przy długo... Nie myśl nad tym za długo i tak pewnie masz inną robotę, ale jak coś Ci wpadnie do głowy to możesz dać znać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

matty, oczywiście, że można wkleić 🙂 Co prawda "nie ponosimy odpowiedzialności" za instrukcje na innych stronach, ale mam nadzieje, że to pomoże. Radosław, daj znać, czy rozwiązało to Twój problem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tak czekam z niecierpliwością na kolejną część kursu arduino poziom ll, co kilka dni zaglądam w ten dział u cały czas pusto.

Kiedy można spodziewać się kolejnego artykułu? 😉

Ja oczywiście rozumiem że każdy ma obowiązki, dom praca jakiś relaks i to jest jak najbardziej normalne 🙂 chciałbym zapytać admina czy pamięta też o arduino 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.