Skocz do zawartości

Kieszonkowe tablice do kursu podstaw elektroniki, poziom I


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Dzięki kursom Forbota tysiące osób przekonało się już, że elektronika może być łatwa i ciekawa. Szczególnie, gdy już do samego początku mamy styczność z praktycznymi przykładami.Aby nauka elektroniki była jeszcze przyjemniejsza opracowaliśmy komplet drukowanych pomocy. Od teraz najważniejsze informacje będą zawsze w zasięgu Waszej ręki!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Łał, super pomysł! Na pewno kupię przy najbliższej okazji. Czy można wiedzieć kiedy będą dostępne karty z drugiego poziomu kursu elektroniki i kursu techniki cyfrowej? Byłby fajny prezent na Boże Narodzenie. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

#R2D2#, ciesze się, że się podoba 🙂

Wszystko zależy od zainteresowania tymi tablcami, jeśli testy wypadną dobrze, to jest szansa, że na początku grudnia pojawią się tablice do jednego z kursów, o którym piszesz (prawdopodobnie TC, bo mamy już gotowe najwięcej grafik). Na pewno informacje pojawią się wtedy na Forbocie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, bardzo ciekawy pomysł. A co Wy na to, żeby te wszystkie informacje zawrzeć na jednej stronie, i stworzyć z tego parę stron formatu A4, aby móc to sobie zawiesić nad biurkiem/miejscem pracy i w razie potrzeby rzucić okiem ? Kiedyś coś takiego było chyba w EdW, ale to było dobre 15 lat temu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Noriad, tak jak napisałem w artykule - pierwotnie miało właśnie tak być (A4). Jednak z naszych testów wyszło, że taki mniejszy rozmiar jest jednak wygodniejszy i bardziej uniwersalny. Było też kilka innych logistycznych przyczyn, przez które zdecydowaliśmy się właśnie na taki format. Na ten moment nie planujemy innych rozmiarów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, rozumiem. Po prostu, w takich "typowych" zastosowaniach, chyba prędzej Ci się coś takiego przyda na ścianie. Bo tak, to trzeba się oderwać od danej pracy, wyciągnąć karty, poszukać informacji, schować karty, wrócić do pracy. Z drugiej strony mam świadomość, że z punktu widzenia sprzedażowego, taką jedną kartę A4 łatwo powielić, przez co zapewne sprzedaż nie byłaby warta kosztów produkcji jakiegoś tam minimalnego nakładu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Noriad, kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie osobiście pomoce A4 były zawsze mało poręczne, bo nie było gdzie ich przymocować (przed sobą wolałem mieć np. szufladki z elementami). Zobaczymy jak taka forma się sprawdzi. Z punktu logistycznego A4 miałby też taką wadę, że znacznie ciężej byłoby dostarczać karty bez pogiętych rogów - Poczta potrafi zdziałać cuda z listami (pamiętam ile było problemów, gdy swego czasu rozsyłałem sporo dyplomów) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pomysł byłby dobry... byłby gdyby... gdyby te jak by nie patrzeć wspaniałe karty były w formie aplikacji na androida. Ja rozumiem, marketing marketingiem ale jak dla mnie to chyba jakieś jaja są... Dyskusja na temat formatu i poręczności. Wszyscy dobrze wiedzą, że najporęczniejsza byłaby aplikacja na smartfona. Rozumiem też sentyment dla portalu, osobiście też go lubię ale ten pomysł to taka próba naciągania młodych zdolnych zafascynowanych robotyką na coś co wbrew założeniu będzie robić dodatkowy bałagan. Sami programiści... zróbcie więc porządny program edukacyjny - wszyscy was za to pochwalą. Myślę że równie dobrze jak te karty będą się sprzedawać ręcznie malowane figurki robotów sygnowane logiem portalu 😉 A więc panowie, zróbcie coś porządnego albo pędzelki w dłoń i rękodzielnicze malowanie figurek z drukarki 3D. Powodzenia ;D

Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi go podzielać jeśli ma lepsze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

buchbuch, pomysł aplikacji mobilnej też się już przewijał, jednak tak jak pisałem wcześniej - to kwestia przyzwyczajeń. To tak samo jak z książkami. Jedni wolą właśnie wersje cyfrowe, a inni książki drukowane. Swego czasu robiliśmy nawet zestawienie popularnych aplikacji dla elektroników:

10 aplikacji na Androida, które musi znać każdy elektronik!

Jest tam chociażby ElectroDroid - dość rozbudowana aplikacji. Wgrałem sobie ją 2 lata temu na telefon i nigdy nie skorzystałem... Według mnie na dłuższy czas nie jest to rozwiązaniem praktyczne - szczególnie w warsztacie. Alternatyw w formie aplikacji znaleźć można całkiem dużo, więc fani takich rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie. Forbot na ten moment stawia jednak na wersje papierowe 😉

Figurek malować nie planuję, ale jak coś to zawsze polecam kubki Forbota - do znalezienia w Botlandzie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Udało nam się już zorganizować dodruk i kieszonkowe tablice wróciły do sprzedaży! Korzystając "z okazji" oprócz koniecznej, drobnej korekty poprawiliśmy dodatkowo kilka kart, aby były jeszcze bardziej przydatne! W związku z zastosowaną techniką druku odcienie kolorów poszczególnych kart mogą się nieznacznie różnić. Właśnie po tym poznacie, które karty były wymieniane 🙂 Raz jeszcze zachęcam wszystkich do wyposażenia swojego warsztatu w takie pomoce!

Wcześniejsze komentarze dotyczące tablic sprzed dodruku (21.11.2016) zarchiwizowałem w osobnym temacie, aby nie robić zamieszania z różnymi wersjami. Przypominam, że osoby, które kupiły zestawy przed 10.11.2016 proszone są o kontakt ze mną. Wyślę Wam bezpłatnie aktualne wersje i drobne zestawy gadżetów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.