Skocz do zawartości

10 powodów, dla których warto uczyć się elektroniki


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Elektronika otacza nas na każdym kroku. Dzięki nowym technologiom oraz ułatwionemu dostępowi do informacji coraz więcej osób interesuje się elektroniką oraz majsterkowaniem. Nie wiesz czy warto zacząć naukę elektroniki? Oto lista powodów, które powinny Cie przekonać. Do tego kilka podpowiedzi jak zacząć!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Co ważne nie trzeba „wkuwać” żadnej nudnej teorii!

Nie do końca zgadzam się z takim podejściem. Bez 'nudnej teorii' będzie pojawiać się na forum coraz więcej tematów z pytaniami o banały. Oczywiście nie neguję ważności praktycznych doświadczeń (jak najbardziej zachęcam), ale nie można opierać się tylko i wyłącznie na eksperymentach.

Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm, słusznie, teoria jest potrzebna i podczas nauki elektroniki trzeba ją poznawać. Na szczęście nie trzeba wkuwać 2 książek na pamięć, aby uruchomić pierwszy układ (taką nudną teorię miałem na myśli). To co najważniejsze (do pierwszy eksperymentów) zawiera się w kilku akapitach i można to przyswoić w locie. Oczywiście później przychodzi czas na analizę i zagłębianie się w te wszystkie zawiłości. Chodziło mi tutaj o taką "barierę" w stylu jak nie nauczysz się tych 150 definicji na pamięć, to nawet dioda nie będzie świeciła 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Chodziło mi tutaj o taką "barierę" w stylu jak nie nauczysz się tych 150 definicji na pamięć, to nawet dioda nie będzie świeciła

Zgadzam się, ale gorzej jak ktoś chce przejść od świecącej diody do np. autonomicznego robota w ten sam sposób 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Lukaszm, to już chyba specyfikacja bycia nowicjuszem w dowolnej dziedzinie... Podczas nauki grania na jakimś instrumencie też najchętniej szybko przeszłoby się od razu do czegoś dla profesjonalistów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

ja chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że faktycznie elektronika opiera sie na fizyce i matematyce, ale należy pamiętać że jak jest sie kolokwialnie mówiąc słabym z matmy to to nie powinno go zniechęcać. u mnie w szkole, o profilu typowo elektronicznym, nie jednokrotnie ktoś mówił w pierwszej/drugiej klasie że "tutaj wszystko opiera sie na matematyce i fizyce, a przecież to w gimnazjum mi nie szło.." i faktycznie, sporo osób miało tam problemy z matematyką ( w tym ja 🙂 ) ale w przedmiotach zawodowych, nikt nie miał większych problemów. także pamiętajcie że żeby poznać podstawy elektroniki lub lutowania, czy nawet ciut więcej niż podstawy, to nie trzeba być bystrzakiem z matmy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

pokrzyw, witam na forum 🙂 Słusznie, na początku najbardziej przydaje się logiczne myślenie. Typowa matematyka (szczególnie ta bardziej zaawansowana) pojawia się dopiero później i hobbystom nie jest zbyt mocno potrzebna - to bardziej temat dla studentów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.