Skocz do zawartości

3D Boom - drukarki Builder 3D w Polsce - KONKURS


Treker

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Kontynuując temat druku 3D, przedstawiam Wam firmę 3D Boom oraz jej niezwykłe drukarki Builder 3D, które charakteryzują się dużym olbrzymim polem roboczym oraz możliwością drukowania kolorowych gradientów.Wspólnie z 3D Boom przygotowaliśmy konkurs, w którym atrakcyjne nagrody możecie zdobyć dzięki znajomości oprogramowania CAD!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, to może ja zacznę - 2 projekty:

1. Podwozie do mojego line followera Photon Interceptor wykorzystującego 2 silniki z uchwytami Pololu z tyłu, z przodu miejsce na ball caster 1/2". Dwa otwory z przodu do montażu listwy czujników, dodatkowo osiem otworów do montażu płytki, w podwoziu również miejsce na baterie LiPol Redox 500mAh.

2. Montaż kół LEGO do serwomechanizmów składający się z 2 elementów. Wymiary do użycia z serwami Redox L360 z czteroramiennym orczykiem - ale pewnie inne te będą pasować.

Oba projekty wydrukowane, jednak wymagają małych poprawek dlatego pliki .dwg i .stl wraz z opisem robota dodam niedługo jak tylko skończę program do LF'a i znajdę chwile na CADa.

//---------------- EDIT --------------------

Zaprojektowane w AutoCAD 2014. Licencja Open Source Hardware. Dodaję pliki ZIP z elementami w plikach .dwg i stl:

LEGO_serwo.zip

Podwozie.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również chciałbym dołączyć do konkursu.

Póki co zgłaszam osprzęt do silników pololu, składający się z:

- uniwersalnej obudowy do silników pololu - pasującej otworami montażowymi zarówno do wersji zwykłej jak i przedłużonej,
- uniwersalnego adaptera na oś umożliwiającego montaż magnesu do enkodera magnetycznego lub tarczy do enkodera optycznego,
- zestaw dwóch tarcz (12ppr oraz 24ppr) do enkodera optycznego pasującego do powyższego adaptera.

Adapter wraz z tarczami ma dwie duże zalety: wystarczy ścisnąć końcówki i możemy wymienić/zsunąć tarczę lub magnes; tarcze można założyć w obie strony(zęby do zewnątrz lub wewnątrz)

Pasujący magnes do adaptera można zakupić np na stronie magnesy.eu (MP 6A x 2 x 2,5 / N38 - magnes neodymowy)

Załączam oczywiście pliki. Jeżeli ktoś będzie miał zastrzeżenia co do tolerancji (różne parametry różnych drukarek), by wykonać wydruk - wystarczy samemu wykonać drobne poprawki - przyjąłem według mnie optymalne wartości.

Poniżej obrazki:

Wszystkie pliki były projektowane w Autodesk Inventor 2012

NewPololuBracketipt.zip

NewPololuBracket.zip

EncoderAdapteript.zip

EncoderAdapter.zip

Encoder24ppript.zip

Encoder24ppr.zip

Encoder12ppript.zip

Encoder12ppr.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Koła do linefolowera.

Stworzone za pomocą corela plus 3ds max.

Dopasowane do silników pololu.

3cm szerokie, 3cm średnica.

Do druku w częściach, łatwo można podzielić na kawałki. Posiadają dużo otworów do obniżenia masy.

Dodałem zabezpieczenie przeciw suwaniu się opony z felgi i paski do encodera.

Edit:

Dodałem pliki STL pocięte na części.

koło.zip

koła.zip

parts.zip

Link do komentarza
Share on other sites

skmskm, jak chcesz to wydrukować 🙂? Tam są powierzchnie, których raczej nie da się wydrukować "domowymi metodami" (bez wykonywania podpór - chyba, ze taki wydruk zakładasz, to ok).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.