Skocz do zawartości

Składam drukarkę 3D - Jelwek Prusa i3 - #3 - Kalibracja


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Każdy, kto budował drukarkę przestrzenną wie jakim koszmarem może być etap kalibracji.Z dużym prawdopodobieństwem po złożeniu urządzenia będzie ono drukowało delikatnie mówiąc "mało precyzyjnie" (zdjęcie obok). Ostatni artykuł tej serii dotyczy moich problemów z pierwszymi drukami 3D.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Musze powiedzieć, że cała Twoja działalność na forum odnośnie drukarek 3d jak i konstrukcja Hudyvolta zmotywowała mnie do budowy Prusa i2. Również jak wszystkie części dojdą postaram się wszystko opisać, a przynajniej zrobić kilka zdjęć. Oczywiście drukarka ma wyjść jak najtaniej, także prowadzę na bieżąco spis kosztów 🙂 .

Link do komentarza
Share on other sites

Mi również niedawno udało się złożyć Prusę I3. Szczerze mówiąc w tej części liczyłem na coś więcej, nie ma ani słowa o kalibracji głowicy, ustawieniach retrakcji, prędkościach, przyspieszeniach silników(!) co według mnie jest fundamentalne dla ładnych, szybkich wydruków...

P.S. Jakich slicerów używacie?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale są specjalne preparaty antyadhezyjne np. Kalandrol 450 do form wtryskowych ułatwiające rozdzielenie detali od formy wtryskowej. Są w postaci sprejów, może to by się sprawdziło ?

Kalandrol 450 jest preparatem stosowanym w procesach,

w których wymagane jest ograniczenie adhezji (przyklejania się) stapianych tworzyw sztucznych LDPE, HDPE, PP, ABS, żywic epoksydowych, bakelitu, kauczuku, pochodnych akrylowych, poliamidów, aminoplastów, fenoplastów, PS, PCW do form wtryskowych.

Właściwości:

Pokrywanie form wtryskowych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Smarowanie gorącej powierzchni kolby lutowniczej.

Przy zgrzewaniu punktowym tworzyw sztucznych.

Do smarowania powierzchni metalu będącej w kontakcie ślizgowym z powierzchnią tworzywa (ekstrudery wytłaczarek).

Może być używany do smarowania zgrzewarek folii.

PS. to nie jest reklama, wziąłem pierwszy lepszy z brzegu produkt który wyszukało google.

ABS to upierdliwe niestety tworzywo, wskazane byłoby wykonanie przeddruku, aby pozbyć się przegrzanego tworzywa z dyszy drukującej, podatne na przegrzanie, i wrażliwe na temperaturę otoczenia podczas obróbki. Dodatkowo chłonie wilgoć. Normalnie suszy się je przed obróbka w temperaturze 90 stopni przez 2-3 godz.Ale pisze o granulacie, choć rolkę tez może byłby dobrze włożyć przed użyciem na godzinkę do piekarnika tak w 70 stopniach.

Z PLA nie miałem styku, nie wiem co to jest.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja używam Repetier-Host jako hosta drukarki oraz standardowego slicera (Slic3r), a co do kalibracji to dokładnie wczoraj ja swoją od nowa kalibrowałem oraz w zasadzie w pierwszym tygodniu użytkowania (awaria krańcówki osi Z)

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc w tej części liczyłem na coś więcej, nie ma ani słowa o kalibracji głowicy, ustawieniach retrakcji, prędkościach, przyspieszeniach silników(!) co według mnie jest fundamentalne dla ładnych, szybkich wydruków...

Nie było informacji o tym, ponieważ... nie robiłem takiej kalibracji. Kupując gotowy zestaw dostaje się przystosowane oprogramowanie i wszystko działa już całkiem dobrze na starcie.

Właśnie skończyłem składać moją drugą drukarkę. Jak nabiorę z nią trochę obycia, to napisze kolejne artykuły.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.