Skocz do zawartości

Drony. Wprowadzenie - Helion 2015


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Książka Drony autorstwa Ty Audronisa, pasjonata multikopterów i właściciela firmy, która zajmuje się filmowaniem z powietrza, to jedna z pierwszych pozycji przetłumaczonych na język polski o tych urządzeniach.Tak jak w książce na wstępie należy wyjaśnić kwestię błędnego nazewnictwa dronów.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Brzmi całkiem dobrze. Chyba sam muszę do niej zajrzeć, bo dużego doświadczenia w budowie niestety nie mam. Jedynie tyle, co sobie polatałem kilkoma gotowcami 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Brzmi całkiem dobrze. Chyba sam muszę do niej zajrzeć, bo dużego doświadczenia w budowie niestety nie mam. Jedynie tyle, co sobie polatałem kilkoma gotowcami 🙂

Książka nie jest droga, więc jak interesuje Cię to zagadnienie to polecam.

Z własnego doświadczenia dodam tylko, że najwięcej wiedzy zdobędziesz czytając forum o tematyce RC. Ja zanim cokolwiek ruszyłem to kilkanaście dobrych dni wertowałem różne tematy - opinie na temat kontrolerów lotu, jak dobrać podzespoły, dyskusje czy na początek lepiej quad- czy octocopter. Pewnie jakby wtedy była ta książka to bym się skusił :->

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Jestem w trakcie kończenia budowy Hexacoptera na bazie ramy TAROT T960. W moje ręce wpadła również wyżej wymieniona pozycja - celem bliższego zapoznania się z budową dronów zdalnie sterowanych (RC) - bo pisanie tu o całkowicie autonomicznych Dronach bezzałogowych ("bezgłowych") 🙂 w tej książce to moim zdaniem hurra entuzjazm.

Krótko podsumowując - jeśli ktoś ma już podstawowe doświadczenie w elektronice, sterowaiu i zasadach aerodynamiki plus ogarnia mechanizmy RC - to ok ta pozycja jest dla niego - jeśli jednak takiej wiedzy nie ma lub interesuje go tylko scricte filmowanie z powietrza odsyłam do gotowych produktów np Walkera SCOUT, Zero Tech lub YUNEEC q500 w najgorszym razie.

Dodatkowe informacje o autorze można znaleźć TUTAJ.https://www.linkedin.com/in/tyaudronis

P.S. Jeśli ktoś jednak już koniecznie chce się bawić w "dronowanie" polecam zakup na początek małego Quada i nim rozpoczynanie przygody z lataniem, modyfikacjami itp. - pisze tak nie dlatego, żeby zniechęcać ale dlatego że zbyt mała wiedza i brak doświadczenia akurat w tym wypadku mogą doprowadzić do wypadków i czyjejś tragedii.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.