Skocz do zawartości

Krzyżak


brzeszczot

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

brzeszczot, witam na forum 🙂 Poprawiłem post zgodnie z regulaminem działu (wybrałem tag oraz dodałem jeden załącznik).

Twój opis jest już zaakceptowany i widoczny publicznie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładny pajączek! Programowałeś wszystko sam, czy opierałeś się na jakichś istniejących rozwiązaniach lub bibliotekach? Wiedzę, że zrobiłeś to porządnie, z kinematyką odwrotną, a nie tylko na nagranych pozach.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładny pajączek! Programowałeś wszystko sam, czy opierałeś się na jakichś istniejących rozwiązaniach lub bibliotekach? Wiedzę, że zrobiłeś to porządnie, z kinematyką odwrotną, a nie tylko na nagranych pozach.

Dziękuję! Tak - oprogramowanie 100% moje. Masz rację - kinematyka odwrotna. Wzorowałem się na notatkach autora tej strony: https://oscarliang.com/inverse-kinematics-implementation-hexapod-robots/

Ostatnimi czasy udoskonaliłem chodzenie, teraz jest bardziej płynny ruch. Na moim kanale YT są filmiki jak robot ewoluował.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O, czyli ta sama strona, z której ja się uczyłem. Ten Internet to jednak mały jest.

Planujesz mu dodać jakieś sensory, czy zostawiasz go jako zdalnie sterowany?

Jak projektowałem płytkę, zostawiłem miejsce i wyprowadziłem pozostałe wolne porty w tym 6 adc właśnie do rozszerzenia robota o sensory. Pracuję nad tym w wolnej chwili- na początek chcę, żeby robot potrafił sam chodzić i omijać przeszkody. Dwa sensory zbliżeniowe wystarczą do podejmowania decyzji w którą stronę odbić przy kolizji ze ścianą. W przyszłości może fotorezystory, mikrofon itp żeby robot jakoś reagował na otoczenie.

Link do komentarza
Share on other sites

No proszę, jakiś czas temu zastanawiałem się czy takie małe serwa dadzą sobie radę w robocie kroczącym (chociaż ja bardziej celowałem w quadropoda) i miła niespodzianka 🙂 Jakie wymiary ma środkowa płyta robota i noga?

Bardzo ładny 😃 Gdzie kupowałeś serwa i ile Cię to wyszło?

Link do komentarza
Share on other sites

No proszę, jakiś czas temu zastanawiałem się czy takie małe serwa dadzą sobie radę w robocie kroczącym (chociaż ja bardziej celowałem w quadropoda) i miła niespodzianka 🙂 Jakie wymiary ma środkowa płyta robota i noga?

Bardzo ładny 😃 Gdzie kupowałeś serwa i ile Cię to wyszło?

Dziękuję! Serwa SG90 spokojnie dają radę. Robot bez akumulatora waży 483 gramy i jest jeszcze zapas na czujniki, dodatkową płytkę itp. - robiłem testy obciążeniowe i jeszcze 150 gram spokojnie udźwignie. Średnica korpusu 16 cm. Noga ok. 10 cm wyprostowana - nie dużo, stąd małe kroki podczas chodzenia. Serwa (najdroższy element robota) to ok 5,70 zł na Aliexpress (8 zł Allegro) x 18 daje 103 zł.

SG90 na Aliexpress

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.