Skocz do zawartości

Robomaticon

Użytkownicy
 • Zawartość

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Robomaticon wygrał w ostatnim dniu 25 lutego 2013

Robomaticon ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

19 Dobra

O Robomaticon

 • Ranga
  5/10

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Drodzy widzowie i uczestnicy, Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze zawody! Staraliśmy się jak tylko mogliśmy, aby turniej przebiegł jak najsprawniej, niestety nie obyło się bez wpadek za co bardzo przepraszamy. Dziękujemy też za wszytkie komentarze i krytykę, którą przyjmujemy na klatę Będziemy się starali, aby przyszła (już 10. edycja!) wypadła lepiej. Chętnie wysłuchamy też innych uwag dotyczących wydarzenia. Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę https://www.facebook.com/robomaticonpl/ .
 2. Tak można przyjść jako wolny widz. Dnia 16 listopada (czyli wtedy kiedy nasz mini turniej) obowiązuje wstęp wolny dla studentów i uczniów ostatnich klas liceów.
 3. Do marca jeszcze daleko, więc wraz z Warsaw Industry Week szykujemy dla was mały przedsmak Robomaticonu! ➡Mini Robomaticon⬅ Macie szansę wystartować w następujących konkurencjach: - LineFollower (bez turbiny) - LineFollower (z turbiną) - LineFollower Enhanced (bez turbiny) - LineFollower Enhanced (z turbiną) - FreeStyle - HumanoidSumo - NanoSumo - MicroSumo - MiniSumo - Sumo - LegoSumo To wydarzenie będzie idealną okazją do przetestowania waszych konstrukcji, przed właściwym Robomaticonem. Dodatkowo to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania nowoczesnych produktów firm ściśle związanym z przemysłem. Kiedy Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2017r. w hali Ptak Expo. Prosimy o rejestrację na stronie Robomaticonu (https://robomaticon.pl/subpages/rejestracja.php). Rejestracja jest bezpłatna. Zapraszamy
 4. Przepraszamy za długi czas oczekiwania lecz przeoczylismy wasze posty , lecz juz naprawiamy ten błąd. Postaramy się rozwiać wątpliwości : 1) Jeśli robot zostanie wykryty na terytorium przeciwnika przez wrogiego robota to naliczana jest mu kara czasowa 10s. Przez wykrycie rozumie się kontakt fizyczny robotów. Innymi słowy jak twój robot wjedzie na terytorium przeciwnika i się tam zderzą to dodajemy ci 10 s do całkowitego czasu = kara za wykrycie . 2) Wykrycie sygnalizuje sędzia 3) Można zrobić robota który unika zderzenia , na tym polega cała zabawa . Wszystkie regulaminy dostępne są na stronie robomaticon.pl w zakładce konkurencje.
 5. Cześć, dzięki za tak szybkie zainteresowanie się tematem nowej konkurencji Poprzez wykrycie rozumie się kontakt fizyczny robotów i decyzję o zaistnieniu takiej sytuacji podejmuje sędzia. Pomiar czasu jest zatrzymywany w chwili gdy robot najedzie na linię pola startowego i da wyraźny sygnał zakończenia rozdysponowywania piłeczek. Dopuszcza się kontakt robotów ale tylko taki, w którym żaden z robotów nie zostanie uszkodzony. Kiedy roboty zaklinują się dopuszczalna jest następująca akcja: Zawodnik może odsunąć swojego robota od robota przeciwnika na bezpieczną odległość (max 50 cm od położenia w czasie zaklinowania i koniecznie na tym samym terytorium). Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości. Wszystkie zmiany w regulaminie na naszej stronie zostaną wprowadzone w ciągu kilku godzin . Zachęcam w tym czasie wszytkich do wypełnienia ankiety o nowej konkurencji, która pomoże nam też udoskonalić tegoroczną edycję Robomaticonu: Ankieta
 6. WYNIKI: NanoSumo: 1) nanoHaker 2 2) Puga 3) Drzemlik MicroSumo: 1) IRYD 2) Microatom 3) mikroslim MiniSumo: 1) Pixel 2) Razor 3) Slim Jr. Sumo: 1) CEP III 2) Szwagierka 3) NOO8 LegoSumo: 1) Brick 2) Tytanowy Janusz 3) Nidoking HumanoidSumo 1) Andrzej 2) DR MUNDO 3) HRS HumanoidSprint: 1) DR MUNDO 2) HRS 3) BARBIE LineFollower Enhanced: 1) Spectrum 2) Er3 3) Funix LineFollower (turbina): 1) Impala 2) Sonic 3) Silver LineFollower (bez turbiny): 1) Chimera 2) Roadrunner 3) Dzida MicroMouse: 1) RAT 2) TAU 3) ABY DO METY FreeStyle: 1) Ralp 2) Krab i Fenix 3) Parking 4) Frezarka 5) Leonardo 6) Traktronix DeathRace: 1) Eclipse 2) Sprinter 2 3) Zielonek PuckCollect: 1) Q 2) -- 3) --
 7. Wpisowe jest przeznaczone na nagrody, natomiast ich koszt jest znacznie wyższy niż pieniądze, które zbierzemy. Myślę, że to rozwiewa wątpliwości na co idą pieniądze od sponsorów. Do tego dochodzą wszystkie koszty organizacyjne. Pomysł z barkiem jest świetny, weźmiemy go pod uwagę planując kolejną edycję. Aplikacja została udostępniona jedynie dla wygody uczestników w celu ułatwienia komunikacji. Będą na niej wyświetlane komunikaty i wiadomości, takie same jak na telebimie w sali dla zawodników, natomiast korzystanie z niej nie jest niezbędne. Serwer na którym będzie działał system sprzężony z aplikacją jest na razie nieaktywny, dlatego może być wyświetlany błąd. Osoba z krótkofalówką na małej auli również świetny pomysł, dlatego jest realizowany co roku. Na pewno ktoś będzie stał i pilnował aby wchodzili tam jedynie uczestnicy. Jesteśmy świadomi, że wiele rzeczy można by usprawnić, natomiast proszę wziąć pod uwagę, że jest to projekt studencki i grupa 50 organizatorów, za swoją ponad półroczną pracę może otrzymać co najwyżej słowa uznania, więc warto docenić nasze starania.
 8. Wpisowe było zawsze- pieniądze z niego są przeznaczone na nagrody i przekąskę dla uczestników- chociaż przyznaję, mogliśmy poinformować o tym wcześniej. Za to przepraszamy. Inną informacją jaką chciałbym przedstawić jest to, że w tym roku dostępna dla zawodników będzie aplikacja na telefony z systemem android. Jest ona dostępna tutaj. Będzie z niej można śledzić przebiegi konkurencji oraz wyniki. Mamy nadzieję, że to usprawni przebieg turnieju. Trwają również pracę nad aplikacją na windows phone, jeżeli aplikacja zostanie autoryzowana w Microsoft Store na czas, również będzie do Waszej dyspozycji.
 9. Eliminacje nie rozpoczną się przed 9.00 bez względu na to, czy rejestracja zostanie przedłużona czy nie. Jeżeli chodzi o parking to jest możliwość, potrzebujemy jednak numeru rejestracyjnego samochodu i jeżeli nie jest się studentem PW to parking niestety jest płatny . Wpisowe jest i wynosi 15 zł, płatne od każdego członka drużyny.
 10. Z wiadomych przyczyn wolelibyśmy nie przeciągać zbyt długo, lecz jeżeli będzie to konieczne rejestracja zostanie przeciągnięta nawet do godziny 10:00. Należy jednak się liczyć z tym, że kwalifikacje nie ruszą przed zamknięciem rejestracji.
 11. Witam, Przyznajemy, w tym roku rejestracja nam trochę nie wyszła Jeżeli chodzi o rejestrację, to te godziny napewno ulegną małemu przeciągnięciu, zdajemy sobie sprawę z osób dojeżdżających z drugiego końca kraju. Odpowiadając na pytanie matty'ego- nie, zapis jest możliwy tylko do jednej z tych grup.
 12. Witam ponownie, chcielibyśmy ogłosić, że ruszyła nasza nowa strona internetowa a wraz z nią zapisy na turniej! Zapraszamy do rejestracji! Spieszcie się, czas macie do 4 marca Czekamy na Was!
 13. Witam ponownie, Propozycja wizualnego przedstawienia problemu jest bardzo dobra i również o tym pomyślałem. Dlatego zamieszczam obrazek Maksymalnym kątem skrętu dla robotów bez turbin jest kąt 90 stopni. Odnosi się to do skrętów pojedynczych, duże łuki oczywiście mogą przekroczyć tą wartość, zasada ta obowiązuje dla skrętów o promieniu równym 0mm (załamań). Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni problem.
 14. Witam, Na wstępie przepraszam za zwłokę. Obecnie dostępne regulaminy są z zeszłego roku i wymagają one aktualizacji. Jeżeli chodzi o kąt skrętu jest to kąt mierzony od przedłużenia linii trasy, do aktualnej trasy po zakręcie. Ten kąt w przypadku robotów bez turbiny wynosi maksymalnie 45 stopni, a w przypadku robotów z turbiną maksymalnie 90 stopni. Pozdrawiam
 15. Witam serdecznie, niezmiernie się cieszymy pozytywną reakcją na zbliżającą się edycję Jeżeli chodzi o ograniczenia wiekowe to nie przewidujemy takich tworzyć. Jedynie najmłodsi uczestnicy, ze względu na ich bezpieczeństwo, muszą być pod opieką rodziców. Konkurencja LineFollower będzie podzielona na pojazdy z turbiną i bez turbiny.
×
×
 • Utwórz nowe...