Witam,
czy coś takiego jak opisałem poniżej ma prawo zadziałać?
Mianowicie: mam w jednym miejscu podwórka zamontowaną lampę LED z czujnikiem ruchu, posiadam również fotokomórki które dostałem w zestawie z bramą automatyczną ale ich nie montowałem. Chciałbym wpiąć do niej zasilacz 24v by zasilać fotokomórkę (nadajnik), w drugim miejscu podwórka (ok. 15m dalej) chciałbym zamontować fotokomórkę odbierającą sygnał. W momencie gdy czujnik lampy wykryje ruch, sygnał do fotokomórki na wiacie zostanie nadany.
Ze specyfikacji wynika że zaciski wyjściowe na fotokomórce mają oznaczenie NC więc w momencie odbioru sygnału sygnał na zaciskach będzie przekazywany i ten sygnał ,,przepuści" napięcie właściwe przez przekaźnik lub tranzystor do oświetlenia LED w wiacie lub za pomocą ESP32+przekaźnik/tranzystor dla wersji bardziej rozbudowanej. Fotokomórka (odbiornik) zasilana będzie z zasilacza 24v zamontowanego na listwie rozdzielnicy. To samo napięcie chciałbym przepuścić przez styki NC odbiornika (napięcie do obniżenia w przypadku ESP32).
LEDy zostaną zasilone z nie pełną mocą - zostaną tylko rozjaśnione. Następnie w momencie wykrycia ruchu przez dodatkowe czujniki ruchu umieszczone na wiacie LEDy osiągną pełną moc.
Uproszczony scenariusz działania:
1. Czujnik ruchu lampy LED wykrywa ruch.
2. Fotokomórka nadajnik nadaje sygnał do fotokomórki odbiornika na wiacie.
3. Odbiornik na wiacie przekazuje sygnał do tranzystora/przekaźnika lub ESP32 + tranzystor/przekaźnik
4. Oświetlenie LED zapala się z nie pełną mocą
5. Czujniki ruchu na wiacie wykrywają ruch.
6. Oświetlenie LED zapala się z pełną mocą.
Czy coś takiego zadziała?