Skocz do zawartości

Przeszukaj forum

Pokazywanie wyników dla tagów 'fotokomórka'.

  • Szukaj wg tagów

    Wpisz tagi, oddzielając przecinkami.
  • Szukaj wg autora

Typ zawartości


Kategorie forum

  • Elektronika i programowanie
    • Elektronika
    • Arduino i ESP
    • Mikrokontrolery
    • Raspberry Pi
    • Inne komputery jednopłytkowe
    • Układy programowalne
    • Programowanie
    • Zasilanie
  • Artykuły, projekty, DIY
    • Artykuły redakcji (blog)
    • Artykuły użytkowników
    • Projekty - DIY
    • Projekty - DIY roboty
    • Projekty - DIY (mini)
    • Projekty - DIY (początkujący)
    • Projekty - DIY w budowie (worklogi)
    • Wiadomości
  • Pozostałe
    • Oprogramowanie CAD
    • Druk 3D
    • Napędy
    • Mechanika
    • Wydarzenia
    • Sprzedam/Kupię/Zamienię/Praca
    • Inne
  • Ogólne
    • Ogłoszenia organizacyjne
    • Dyskusje o FORBOT.pl
    • Na luzie

Kategorie

  • Quizy o elektronice
  • Quizy do kursu elektroniki I
  • Quizy do kursu elektroniki II
  • Quizy do kursów Arduino
  • Quizy do kursu STM32L4
  • Quizy do pozostałych kursów

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Rozpocznij

    Koniec


Ostatnia aktualizacja

  • Rozpocznij

    Koniec


Filtruj po ilości...

Data dołączenia

  • Rozpocznij

    Koniec


Grupa


Imię


Strona

Znaleziono 1 wynik

  1. Witam, czy coś takiego jak opisałem poniżej ma prawo zadziałać? Mianowicie: mam w jednym miejscu podwórka zamontowaną lampę LED z czujnikiem ruchu, posiadam również fotokomórki które dostałem w zestawie z bramą automatyczną ale ich nie montowałem. Chciałbym wpiąć do niej zasilacz 24v by zasilać fotokomórkę (nadajnik), w drugim miejscu podwórka (ok. 15m dalej) chciałbym zamontować fotokomórkę odbierającą sygnał. W momencie gdy czujnik lampy wykryje ruch, sygnał do fotokomórki na wiacie zostanie nadany. Ze specyfikacji wynika że zaciski wyjściowe na fotokomórce mają oznaczenie NC więc w momencie odbioru sygnału sygnał na zaciskach będzie przekazywany i ten sygnał ,,przepuści" napięcie właściwe przez przekaźnik lub tranzystor do oświetlenia LED w wiacie lub za pomocą ESP32+przekaźnik/tranzystor dla wersji bardziej rozbudowanej. Fotokomórka (odbiornik) zasilana będzie z zasilacza 24v zamontowanego na listwie rozdzielnicy. To samo napięcie chciałbym przepuścić przez styki NC odbiornika (napięcie do obniżenia w przypadku ESP32). LEDy zostaną zasilone z nie pełną mocą - zostaną tylko rozjaśnione. Następnie w momencie wykrycia ruchu przez dodatkowe czujniki ruchu umieszczone na wiacie LEDy osiągną pełną moc. Uproszczony scenariusz działania: 1. Czujnik ruchu lampy LED wykrywa ruch. 2. Fotokomórka nadajnik nadaje sygnał do fotokomórki odbiornika na wiacie. 3. Odbiornik na wiacie przekazuje sygnał do tranzystora/przekaźnika lub ESP32 + tranzystor/przekaźnik 4. Oświetlenie LED zapala się z nie pełną mocą 5. Czujniki ruchu na wiacie wykrywają ruch. 6. Oświetlenie LED zapala się z pełną mocą. Czy coś takiego zadziała?
×
×
  • Utwórz nowe...