Skocz do zawartości

Aramis

Users
  • Zawartość

    144
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Aramis zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 20 czerwca 2012.

Treści użytkownika Aramis zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Aramis

  • Urodziny 23.05.1995

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Obrowo|Toruń|Gdynia
  • Zawód
    Student
  • Moje zainteresowania:
    Robotyka, Informatyka, Elektronika

Osiągnięcia użytkownika Aramis

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Juror
  • Młodszy Juror

Odznaki

7

Reputacja

  1. Ja osobiście chciałbym, żeby na zawodach robotów każdy robot walczył z każdym. Mało realne, ale najbardziej sprawiedliwe 🙂
  2. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    OldSkull, nie nie nie... W ogóle nie taki projekt mi siedzi w głowie... Zrobię jakiś prototyp (na ile mi tylko czas pozwoli) i Wam tutaj pokażę o co mi chodzi dokładnie.
  3. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    OldSkull, byłbyś w stanie podrzucić jakieś zdjęcie, bo nie za bardzo potrafię to sobie wyobrazić?
  4. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    qu.i, chodzi też o to, by urządzenie było przenośne. Spróbuję wykonać jakieś próby z silnikami od wkrętarek. Zobaczymy jak się sprawdzą w podnoszeniu ciężkich odważników.
  5. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    Dlaczego miałby podkładać pod tyłek? Przechylając tułów do przodu, przemieszcza środek ciężkości, rękoma podpiera się o stół, czy kule, czy cokolwiek innego. Przenosząc środek ciężkości do przodu, myślę że nie było by potrzebne nic podnoszącego tyłek. Choć mogę się mylić. Nie mam z tym doświadczenia.
  6. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    Twoja odpowiedź OldSkull jest bardzo mi przydatna. W projektowaniu takiego urządzenia raczej myślę o osobach, które mogą chodzić, lecz mają problem z samym wstawaniem z pozycji siedzącej. Chciałbym by taka osoba była w stanie wziąć sobie taką "jedną nogę" podpiąć za pomocą uchwytów do swojej, z drugą z robić to samo i żeby taki mechanizm pomógł jej wstać. Tutaj nie będzie wykorzystane te 70kg - zgadza się, lecz tą wartość podałem już z pewnym bezpiecznym zapasem. Chciałbym żeby to było lekkie i żeby można było taki sprzęt przenieść w pokrowcu i założyć w każdej chwili. W początkowej fazie myślałem, ażeby taka "noga" posiadała 2 silniki (na staw kolanowy i biodrowy), a na silnikach zrobione gwinty które będą kręcić kołem zębatym - raczej chciałem iść w tę stronę. Ale na razie to skutecznie odwodzicie mnie od takiego pomysłu... Myślałem też o silnikach jakie stosuje się w wkrętarkach w miarę mocnych. Podnoszenie takiej osoby nie musiało by następować płynnie szybko - kwestia tempa jest do przedyskutowania. Urządzenie ma pomóc jedynie wstać.
  7. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    Wielokrążki odpadają. Chodzi o to, że takowy mechanizm chciałbym zastosować do jednego z projektów. Na pewno wiecie co to takiego egzoszkielet. I teraz wyobraźcie sobie staw kolanowy i staw biodrowy. Staw biodrowy kiedy chcemy wstać z np. krzesła wychyla się do przodu by zrównoważyć środek ciężkości, by łatwiej było wstać, a w tym momencie staw kolanowy podnosi nasze ciało. Mam zamiar wykonać 2 ramiona na prawą i lewą nogę, które będą symulowały te 2 stawy i które pomogą np. osobie chorej wstać z pozycji siedzącej. Takie ramie musi być lekkie, więc silniki do jego użytku również muszą być lekkie aczkolwiek mocno. Dlatego zastanawiam się jaki rodzaj siników by temu odpowiadał.
  8. Aramis

    Silnik który podniesie 70kg

    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Najważniejsze to aby silnik bym najlżejszy jaki tylko może być. Nie musi być szybki, ważne aby był mocny. Ma to być silnik prądu stałego niskonapięciowy. Silnik będzie napędzał przekładnię, którą mam zamiar wykonać sam. Nie będzie to typowe podnoszenie. Będzie to ramię na którego końcu będzie takowy ciężar. długość ramienia to około 40-50cm. edit ---------------- Nie wiem, czy taki by wystarczył. silnik ciężar będzie rozłożony na 2 takie ramiona więc przypadnie po jakieś 25-30kg na stronę. Plus do tego dojdą moje przekładnie, czyli ciężar wynikowy przypadający na silnik to będzie jakeś 10-15kg. Pytanie czy podniesie. Z moich obliczeń wynika, że tak, aczkolwiek nie wiem czy dobrze liczę.
  9. Witam, czy znacie jakiś sklep, w którym dostanę silnik o małych rozmiarach tzn. max 5x10cm i który podniesie około 70 kg (oczywiście stosując jakąś prostą przekładnię). Będę wdzięczny a odpowiedź.
  10. Gratuluję konstrukcji. Po mino prostego programu, wyszła bardzo dobrze.
  11. Jeśli działa Ci juz ponad miesiąc bez zarzutu, to po co się tym martwić? Nie usuwaj tego maila z kodem aktywacyjnym, może program sam któregoś dnia nie będzie chciał Ci się włączyć, tylko poprosi najpierw o wprowadzenie kodu, a wtedy Ty będziesz sprytniejszy i go przechytrzysz 😉
  12. Witam, chciałbym trochę nadrobić zaległości w C++, chciałbym kupić książkę na temat języka. Możecie mi pomóc w wyborze, wacham się między dwoma pozycjami? C++ dla każdego C++ szkoła programowania
  13. Aramis

    Robot minisumo-silniki

    Najlepiej, jeśli koła wykonasz sam. Przez to nabierzesz więcej umiejętności. Jest taki kurs na Forbocie.
  14. Aramis

    Kilka pytań do specjalistów :P

    "U nas na forum" (xd zaszalałem 🙂 ) jest taka zakładka jak sklepy dla robotyka. Między innymi tam możesz to kupić wszystko w jednej przesyłce. sklepy A tak na marginesie, poznaj dobrze forum. Jest tutaj bardzo wiele artykułów dzięki którym zbudujesz robota prawie że nie wiedząc nic o elektronice 😉 Powodzenia.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.