Skocz do zawartości

Tolo

Users
  • Zawartość

    810
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    17

Tolo zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 30 sierpnia 2014.

Treści użytkownika Tolo zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Tolo

  • Urodziny 25.03.1996

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Zawód
    Uczeń :-)
  • Moje zainteresowania:
    Modelarstwo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Tolo

Kreator

Kreator (11/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Młodszy redaktor
  • Ulubieniec czytelników

Odznaki

57

Reputacja

  1. Dzień Dobry, Na sprzedaż mam następujące elementy 1. Shield CNC 2. Step stick zielony 3. Woltomierz panelowy 4. Pilot 433mhz 5. Cewka 6. Ogniwo słoneczne 7. Ball caster 8. Silnik ze śrubą 9 płytki stykowe 800 10.pilot rc5 11. Sterownik silnika krokowego 12. Silnik hl11 13. Silnik krokowy 14 złącza bananowe 15 mostki greatza 16 radiatory to220 17 termistor z oczkiem 3 sztuki 18 wtyczka samochodowa do zapalniczki 19 termostat 230v 20 koszyk na 18650x3 dwie sztuki 21 tb6560 22 złącza modelarskie 23 sterowniki sinika DC 24 czujniki ultradźwiękowe 6 25 czujniki sharp 26 odgietki 27 śrubokręty 28 złącza dsub 29 złącza balansera różne rodzaje Link do aukcji https://allegrolokalnie.pl/oferty/sukces/arduino-zestaw-elementow
  2. Sprzedam szufladki PX2,PX4,PX6 i PX12 większość pusta w innych jakieś losowe elementy elektroniczne ewentualnie mogę je opróżnić ale myślę że może komuś się przydadzą. Link do ogłoszenia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/szuladki-konger-px2px4px6-i-px12 Cena za 4 sztuki 90zł
  3. Sprzedam szufladki: PX16 - KONGER z rezystorami, diodami i innymi elementami elektronicznymi jak na zdjęciu 5 sztuk szufladek Cena 90zł + wysyłka Link do ogłoszenia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/px16-szufladki-moduly-organizery-szafka-konger
  4. Sprzedam generator funkcji DF1641A NDN w dobrym stanie razem z potrzebnymi kablami. Cena 300zł + wysyłka Link do ogłoszenia gdyby ktoś wolał kupić przez allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferta/generator-funkcji-df1641a-ndn
  5. Sprzedam zasilacz Korad KA3005P, programowalny w dobrym stanie. Zakres napięć i prądów wyjściowych 30V 5A. Dorzucam kable bananowe, zasilający i USB. Niestety nie mam instrukcji ani płyty z programem ale można je pobrać ze strony producenta. Cena jak mnie iteresuje to 350zł + wysyłka Link do ogłoszenia gdyby ktoś wolał kupić przez allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferta/zasilacz-laboratoryjny-korad-ka3005p
  6. Na sprzedaż mam dwa silniki HP Pololu o przełożeniu 10:1 z enkoderem magnetycznym i kołami. Silniki nie były używane cena którą proponuje to 150zł + przesyłka Link do ogłoszenia allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferty/sukces/silniczki-pololu-101-denkoder-kola
  7. Nie chcę nic mówi ale na schemacie nie widzę żadnego oscylatora tym bardziej krzemowego. Jest to oczywiście rezonator kwarcowy, najczęściej stosowany jako źródło taktowania. Porprawiłem i przepraszam za błąd. Aczkolwiek jeśli chodzi o wypowiedź kolegi to nie jestem pewien poprawności przecież rezonator w sam w sobie niczego nie generuje jest wykorzystywany do stabilizowania generatora Pierce'a który w z tego co pamiętam jest źródłem taktowania w uC Atmela.
  8. Proponuje coś klasycznego to znaczy ATmega 8 przewlekana w jak najprostszej konfiguracji. Oczywiście pewnie część z was będzie narzekać że nie podłączyłem dławika do zasilania części analogowej albo ,że jest tam za mało kondensatorów. Jednak ten schemat był wielokrotnie sprawdzony w "boju" i nie miałem z nim żadnych problemów. Inną sprawą jest fakt, że płytka przygotowana według tego schematu mieści się na bardzo małej przestrzeni co w robotyce jest niewątpliwą zaletą. Opis układu: Oprócz samej ATmegi 8 na schemacie widnieje kilka elementów. Kondensatory C1 , C2 , C3 mają za zadanie odfiltrowanie napięcia zasilającego układ. C1 powinnien mieć wartość od 4,7 do 47uF (choć można zatosować znacznie większe pojemności to jednak gabaryty takie kondensatora bedą znaczne a dla obwodu który pobiera maksymalnie kilkanaście miliamperów jest to zupełnie zbędne.) Kondensator ten powinien być przystosowany do napięcia nieco wyższego niż napięcie zasilania (w praktyce i tak nie uda się zakupić kondensatora elektrolitycznego na mniej niż 16V) ten parametr również nie jest krytyczny i równie dobrze możemy zastosować kondensatory nawet na 35V czy nawet 50V ale wiązać się to będzie ze wzrostem rozmiarów kondesatora. Kondensatory C2 oraz C3 to zwykłe kondensatory ceramiczne o pojemności 100nF. Kolejnym elementem jest rezystor R1 który podciąga nóżkę resetu do + zasilania zapobiegając tym samym samoczynnemu resetowaniu się mikrokontrolera. Wartość tego rezystora również możemy zmienić możemy zastosować rezystory o większym oporze nawet 10k należy jednak pamiętać że większa wartość tego rezystora może powodować samoczynny reset pod wpływem silnych zakłóceń. Kondensatory C4 i C5 wraz z rezonatorem kwarcowym Q1 stabilizują zegar układu. Wartość tego rezonatora również możemy zmienić i nie ma to wpływu na wartości kondensatorów C4, C5. Kondensator C6 stabilizuje napięcie odniesienia układu co przydaje się przy pomiarach ADC. ATmega8.sch
  9. W sumie pewnie nie pownienem zakładać tego tematu ponieważ problem wydaje się być oklepany i teoretycznie powinienem znaleźć gdzieś odpowiedzi na moje pytania w rzeczywistości nie udało mi się tego dokonać tak więc piszę. W czym rzecz ? Chodzi o to że napisałem regulator PD w BASCOM-AVR rzecz jednak w tym ,że nie jest on chyba napisany prawidłowo. Problem polega na tym że bez względu jakie wartości współczynników dobieram robot nie potrafi pokonać kątów prostych. W zasadzie to wogóle mam wrażenie że mój człon D nieczego nie daj 😋 Kod wygląda tak: $regfile = "m8def.dat" '**********Konfiguacja ADC********** Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc '**********Konfiguacja PWM********** Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Up , Compare B Pwm = Clear Up Pwm1a = 0 Pwm1b = 0 '**********Konfiguacja Przełącznika************** Config Pinc.5 = Input Set Pinc.5 Sw Alias Pinc.5 '**********Konfiguacja diód sygnalowych********** Config Portd.2 = Output Config Portd.3 = Output Led1 Alias Portd.2 Led2 Alias Portd.3 Led1 = 0 Led2 = 0 '**********Konfiguacja silników********** Config Portd.5 = Output Config Portd.6 = Output Config Portd.7 = Output Config Portb.0 = Output 'Silnik prawy M1a Alias Portd.7 M1b Alias Portb.0 'Silnik lewy M2a Alias Portd.5 M2b Alias Portd.6 '**********Konfiguacja kierunku silnikow********** 'Silnik prawy M1a = 1 M1b = 0 'Silnik lewy M2a = 1 M2b = 0 '**********Konfiguacja stalych i zmiennych********** Const Granica = 900 Dim Czujnik1 As Single Dim Czujnik2 As Single Dim Czujnik3 As Single Dim Czujnik4 As Single Dim Czujnik5 As Single Dim W As Word Dim X As Integer 'Zmienna opisujaca ilosc czujnikow na linii Dim A As Integer 'Wga czujnika Dim Er As Integer 'Srednia waga czujnikow Dim K As Integer 'Współczynnik członu P Dim Tp As Integer 'Docelowa prędkość Dim Zmiana As Integer Dim Kd As Integer 'Współczynnik członu D Dim Zmiana2 As Integer 'Zmienne pomocnicze Dim Zmiana3 As Integer Tp = 90 Kp = 4 Kd = 4 '**********Oczekiwanie na naciśnięcie przełącznika******* While Sw = 1 Led1 = 1 Wend Waitms 500 Toggle Led1 Waitms 500 Toggle Led1 Waitms 500 Toggle Led1 Waitms 500 Toggle Led1 Waitms 500 Toggle Led1 Waitms 500 Led1 = 0 Pwm1a = 0 Pwm1b = 0 Do Led2 = 1 '**********Zerowanie wartosci zmiennych po kazdymsprawdzeniu czujnikow********** X = 0 A = 0 '**********Sprawdzanie czujnikow********** Gosub Wczytaj_stany_przetwornikow '**********Liczymy blad oraz wartosci PWM********** Er = A / X D = Er - Erp Erp = Er Zmiana = Er * Kp Zmiana2 = Erp * Kd Zmiana3 = Zmiana + Zmiana2 Pwm1a = Tp - Zmiana3 Pwm1b = Tp + Zmiana3 Loop End Wczytaj_stany_przetwornikow: Start Adc W = Getadc(4) Stop Adc Czujnik5 = W If Czujnik5 > Granica Then A = A - 8 X = X + 1 End If Start Adc W = Getadc(3) Stop Adc Czujnik4 = W If Czujnik4 > Granica Then A = A - 4 X = X + 1 End If Start Adc W = Getadc(2) Stop Adc Czujnik3 = W If Czujnik3 > Granica Then A = A - 0 X = X + 1 End If Start Adc W = Getadc(1) Stop Adc Czujnik2 = W If Czujnik2 > Granica Then A = A + 4 X = X + 1 End If Start Adc W = Getadc(0) Stop Adc Czujnik1 = W If Czujnik1 > Granica Then A = A + 8 X = X + 1 End If Return Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość 😅
  10. A u mnie to wygląda tak : Mam nadzieje że widać naklejkę na lampie 🙂
  11. obszerny opis robota został opublikowany w najnowszym numerze miesięcznika elektronika dla wszystkich. Zapraszam do lektury 🙂
  12. Dobra to już sobie zamówie i tak miałem jeszcze jakieś popierdółki kupić to już nie będę głowy zawracał nawiasem mówiąc to te przelotki to faktycznie był zły pomysł 🙁 Ale przekonałem się to SMD jednak fajnie się to montuje i nie jest aż tak trudno jak myślałem [ Dodano: 28-01-2015, 17:47 ] To szukam tego licznika i projektuje płytkę główną ale w między czasie zrobiłem jeszcze jedną Chodzi o to że zbuduje robota przy użyciu HL149 coś takiego jak mój poprzedni robot https://www.forbot.pl/forum/topics7/line-follower-snab-i-vt9719.htm przetestuje sobie ten sposób działąnia tak żebym miał już zalążek porgramu kiedy dojdzie ten licznik 😉 Więc jutro postaram się to odpalić zobaczymy co wyjdzie...
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.