Skocz do zawartości

Podłączenie mostka H L293 ME


paradox91

Pomocna odpowiedź

Chciałem prosi o pomoc w następującej sprawie.

Zacznę od tego że chciałem się przyznać do błędu jaki popełniłem a mianowicie sposób podłączenia mostka.

Mostek podłączyłem do wejść programacyjnych i teraz nie chce mi się programować uP, chyba że wyjmę mostek, myślałem za zmianę mostka na L293D jednak nie wiem czy to coś da.

I tu moje pytanie czy jest jakiś inny sposób na to aby rozwiązać ten problem?

Link do komentarza
Share on other sites

Do głowy przychodzi mi zrobienie "na ostro" jakiś zworek na liniach do mostka, podczas programowania musiałbyś je rozewrzeć. Tylko to będzie wymagało wiercenia w gotowych ścieżkach i trochę ich zdrapywania.

Zmiana mostka, szczerze mówiąc, nie sądzę żeby coś dała, teraz masz L293DNE?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tylko pytanie z mojej strony jest takie... Czy programujesz robota co 5 minut, że nie możesz co programowanie wyciągać układu mostka H z podstawki? Wydaje mi się, że programujemy robota dopiero wtedy, gdy mamy gotowy program, tak? Więc problemu nie powinno być z tym, żeby od czasu do czasu wyjąć l293 z podstawki i nie robić niepotrzebnego syfu na forum 🙂 Zmiana l293 na inny, nic tutaj nie da. Możesz ewentualnie zobaczyć, co będzie się działo, gdy zostawisz zasilanie logiki uC a odłączysz logikę (+5V) z mostka H. Wtedy ewentualnie była by jedna zworka zworkująca zasilanie do zasilania na l293 którą podczas programowania byś ściągał.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Najprościej, wytrawić nową płytkę, podpiąć się pod inne we/wy z uC, po co szukać rozwiązania które jest w pierwszym poście

wejść programacyjnych i teraz nie chce mi się programować uP
,

jako początkujacemu przyda się myślę praktyka z robieniem płytki, będzie poprawnie i estetycznie. Żadnych zwor, kombinowania , wyjmowania układu. Ideą ISP jest właśnie to żeby programować w układzie bez zbędnego rycia, wyjmowania, przekładania, zworek i innych cudów. Moja rada, zrób płytkę od nowa, poprawiając prowadzenie ścieżek, albo na tej co jest przetnij je i poprowadź nowe kynarem co będzie mniej eleganckie ale skuteczne.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam za zamieszanie ale problem już sie wyjaśnił. Po prostu źle zlutowałem zworkę i dlatego nie chciało mi się programowac, dziękuje za takie zainteresowanie i oczywiście piwo dla wszystkich, szczególnie że dzisiaj sobota.

Swoją drogą dziwne że nikt nie zauważył że takie podłączenie jakna schemacie jest prawidłowe. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam za zamieszanie ale problem już sie wyjaśnił. Po prostu źle zlutowałem zworkę i dlatego nie chciało mi się programowac, dziękuje za takie zainteresowanie i oczywiście piwo dla wszystkich, szczególnie że dzisiaj sobota.

Swoją drogą dziwne że nikt nie zauważył że takie podłączenie jakna schemacie jest prawidłowe. 😃

Najciemniej zawsze pod latarnią :]

Swoją drogą dzięki za info, że wejścia na ISP można traktować jak zwykłe wyjścia procka, tegom nie wiedział.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.