Skocz do zawartości

Co wymontowac z wieży ?


jachu19

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem nowy na tym forum i dopiero zaczynam, a właściwie mam zamiar zacząć robić roboty wiec proszę o wyrozumiałość jak palne jakąś głupotę.

A więc do rzeczy... Mam w domu wierzę, około 10 letnią wiec nie ma zbyt rozbudowanych funkcji ale odtwarza płyty, kasety, ma radio i dosyć duży i chyba dobry wyświetlacz.

No i moje pytanie, co można by z tej wierzy wymontować co mogłoby mi się przydać ? Bo ja na razie widzę tylko zastosowanie do silniczków przewijających kasety i wyświetlacza, a na pewno jest tam wiele innych przydatnych rzeczy.

Czy w takiej wierzy jest jakiś procesor który nadawał by się do robota ?

Ortografia !!! Poprawiłem. Zaquadnik

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję żebyś swoją wiarę zostawił w spokoju 😉

Co do wymontowywania pierdół ze sprawnego sprzętu rtv - nie warto. Żeby improwizować wykorzystując części z innych urządzeń trzeba mieć a) wiedzę, b) doświadczenie, c) ksztynę wyobraźni. Jako początkujący i sądząc po Twojej wypowiedzi - możliwe że masz to ostatnie, ale bez pozostałych dwóch jest to nic nie warte. Nie ma co oszczędzać na pierwszego robota i kupić silniki z przekładniami/serwa, nową elektronikę zamiast z odzysku (btw. wątpię żebyś coś z tej wieży wyłowił); potraktuj to jako inwestycję w siebie - bezcenne. Pomijam fakt, że nie jest to majątek nawet dla młodszego robotyka. Gdy już się wprawisz, nie będziesz musiał więcej zadawać takich pytań.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.