Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Treker

Instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?

Pomocna odpowiedź

Nowe forum to wiele nowych funkcji, których czasami nawet nie widać. Poniżej przygotowana przeze mnie instrukcja z najważniejszymi informacjami na temat nowych funkcji. Zależało mi na skrótowym przedstawieniu ważnych informacji, jeśli coś jest niejasne do proszę pytać.

Edytor - pisanie wiadomości:
Niżej opisane funkcje można testować w tym temacie »

  • Podczas pisania wiadomości tekst można formatowania popularnymi skrótami typu CTRl+B (pogrubienie) itd.
  • Istnieje możliwość zawołania konkretnego użytkownika poprzez wpisanie jego nicku poprzedzonego znakiem małpy. Przykład @Treker. Wołana osoba otrzymuje powiadomienie (jeśli wyraziła na to zgodę w ustawieniach).
  • W celu wstawienia emotikon/emoji można skorzystać z ikonki buźki w edytorze. Pojawi się wtedy menu z dostępnymi wszystkimi emoji. Znacznie szybsza i wygodniejsza jest jednak opcja wstawiania "ręcznego". Wystarczy napisać znak dwukropka i zacząć pisać po polsku lub angielsku jakiej emotki szukamy. Przykład wstawienia emoji "sowy" oraz "mrówki" (kliknij, aby powiększyć animację):

f7f31-2018-08-11_15-27-34-3981.gif

  • W celu wstawienia filmu np. z YouTube wystarczy wkleić link do filmu w treści posta i nacisnąć enter. Jeśli film jest publiczny to zostanie automatycznie osadzony w edytorze.
  • W celu wstawienia zdjęć należy skorzystać z pola dostępnego pod edytorem, do którego można jednocześnie przesłać wiele obrazków. Każdy obrazek można wstawić w dowolne miejsce wiadomości. Wystarczy przenieść kursor do odpowiedniej linii i nacisnąć znak plusa przy obrazku. Pliki, które nie będą ręcznie wstawione do wpisu zostaną dołączone na końcu wiadomości.

36bba-2018-08-11_15-31-54-3982.png

  • Cytowanie: możliwe jest zacytowania tylko wybranego fragmentu danego posta. W tym celu wystarczy zaznaczyć tekst i skorzystać z opcji cytowania selektywnego (kliknij, aby powiększyć animację)

700a1-2018-08-11_15-44-22-3991.gif

Ogólne - czytanie forum:

  • Reakcje: każdy post można oceniać za pomocą reakcji "Nie zgadzam się!", "Pomogłeś!", "Lubię!". Pierwsza reakcja jest równoznaczna z negatywną opinią co do wiadomości, pozostałe dwie są pozytywne. Bardzo mocno zachęcam do korzystania z reakcji, ponieważ mechanizm ten pozwala na wiele ciekawych opcji jak np. automatyczne zwracanie uwagi moderatora na negatywnie ocenianą wiadomość, podświetlanie i oznaczanie dobrze ocenianych wiadomości itd. Do systemu reakcji zostały przeniesione informacje ze starego forum zawarte w polach: pomógł, piwa oraz oceny opisanych robotów (oceny powyżej 4 zostały uznane za reakcję Lubię!). Kliknij, aby powiększyć animację:

7b5fa-2018-08-11_15-38-07-3984.gif

  • W górnym menu forum zdefiniowane są najpopularniejsze strumienie postów czyli. "Nieprzeczytane" oraz "Od ostatniej wizyty". Ich nazwy mówią chyba wszystko. Ważna informacja: znajdują się tam dane "tylko" z ostatnich 365 dni.
  • Ciekawa zakładką jest "Cała aktywność", czyli strumień wszystkich informacji z forum. Znajdziecie tam informacje o każdym poście, nowym użytkowniku oraz o każdej reakcji. Zakładki tej nie trzeba odświeżać, dane ładowane są w tle samoczynnie.
  • Przy każdym strumieniu można zaznaczyć opcję, aby stał się on strumieniem domyślnym (szary "ptaszek" obok nazwy strumienia). Wtedy zostanie od umieszczony w tym miejscu i będzie zawsze pod ręką

d3d51-2018-08-11_15-40-01-3986.gif

 

Która  z opcji najbardziej Wam się spodobała 😉?

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
Zaloguj się, aby obserwować  

×