Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Treker

Instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?

Pomocna odpowiedź

Nowe forum to wiele nowych funkcji, których czasami nawet nie widać. Poniżej przygotowana przeze mnie instrukcja z najważniejszymi informacjami na temat nowych funkcji. Zależało mi na skrótowym przedstawieniu ważnych informacji, jeśli coś jest niejasne do proszę pytać.

Edytor - pisanie wiadomości:
Niżej opisane funkcje można testować w tym temacie »

 • Podczas pisania wiadomości tekst można formatowania popularnymi skrótami typu CTRl+B (pogrubienie) itd.
 • Istnieje możliwość zawołania konkretnego użytkownika poprzez wpisanie jego nicku poprzedzonego znakiem małpy. Przykład @Treker. Wołana osoba otrzymuje powiadomienie (jeśli wyraziła na to zgodę w ustawieniach).
 • W celu wstawienia emotikon/emoji można skorzystać z ikonki buźki w edytorze. Pojawi się wtedy menu z dostępnymi wszystkimi emoji. Znacznie szybsza i wygodniejsza jest jednak opcja wstawiania "ręcznego". Wystarczy napisać znak dwukropka i zacząć pisać po polsku lub angielsku jakiej emotki szukamy. Przykład wstawienia emoji "sowy" oraz "mrówki" (kliknij, aby powiększyć animację):

f7f31-2018-08-11_15-27-34-3981.gif

 • W celu wstawienia filmu np. z YouTube wystarczy wkleić link do filmu w treści posta i nacisnąć enter. Jeśli film jest publiczny to zostanie automatycznie osadzony w edytorze.
 • W celu wstawienia zdjęć należy skorzystać z pola dostępnego pod edytorem, do którego można jednocześnie przesłać wiele obrazków. Każdy obrazek można wstawić w dowolne miejsce wiadomości. Wystarczy przenieść kursor do odpowiedniej linii i nacisnąć znak plusa przy obrazku. Pliki, które nie będą ręcznie wstawione do wpisu zostaną dołączone na końcu wiadomości.

36bba-2018-08-11_15-31-54-3982.png

 • Cytowanie: możliwe jest zacytowania tylko wybranego fragmentu danego posta. W tym celu wystarczy zaznaczyć tekst i skorzystać z opcji cytowania selektywnego (kliknij, aby powiększyć animację)

700a1-2018-08-11_15-44-22-3991.gif

Ogólne - czytanie forum:

 • Reakcje: każdy post można oceniać za pomocą reakcji "Nie zgadzam się!", "Pomogłeś!", "Lubię!". Pierwsza reakcja jest równoznaczna z negatywną opinią co do wiadomości, pozostałe dwie są pozytywne. Bardzo mocno zachęcam do korzystania z reakcji, ponieważ mechanizm ten pozwala na wiele ciekawych opcji jak np. automatyczne zwracanie uwagi moderatora na negatywnie ocenianą wiadomość, podświetlanie i oznaczanie dobrze ocenianych wiadomości itd. Do systemu reakcji zostały przeniesione informacje ze starego forum zawarte w polach: pomógł, piwa oraz oceny opisanych robotów (oceny powyżej 4 zostały uznane za reakcję Lubię!). Kliknij, aby powiększyć animację:

7b5fa-2018-08-11_15-38-07-3984.gif

 • W górnym menu forum zdefiniowane są najpopularniejsze strumienie postów czyli. "Nieprzeczytane" oraz "Od ostatniej wizyty". Ich nazwy mówią chyba wszystko. Ważna informacja: znajdują się tam dane "tylko" z ostatnich 365 dni.
 • Ciekawa zakładką jest "Cała aktywność", czyli strumień wszystkich informacji z forum. Znajdziecie tam informacje o każdym poście, nowym użytkowniku oraz o każdej reakcji. Zakładki tej nie trzeba odświeżać, dane ładowane są w tle samoczynnie.
 • Przy każdym strumieniu można zaznaczyć opcję, aby stał się on strumieniem domyślnym (szary "ptaszek" obok nazwy strumienia). Wtedy zostanie od umieszczony w tym miejscu i będzie zawsze pod ręką

d3d51-2018-08-11_15-40-01-3986.gif

 

Która  z opcji najbardziej Wam się spodobała 😉?

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Napisz odpowiedź...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
 • Utwórz nowe...