Skocz do zawartości

[Impreza] WAKACJE Młodego Inżyniera RoboCAMP


MaRo88PL

Pomocna odpowiedź

Może nie są to jakieś wielkie zawody, czy coś w tym stylu, ale myślę, że ciekawy pomysł dla dzieciaków na spędzenie wakacji w mieście.

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Bełchatowa, we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim i RoboNET po raz pierwszy w Bełchatowie organizowane są w okresie wakacyjnym kreatywne zajęcia dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału.

WAKACJE Młodego Inżyniera

RoboCAMP

z Urzędem Miasta Bełchatowa

16-20 sierpnia 2011 Bełchatów

To propozycja zajęć kreatywnych dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Zajęcia odbędą się w godz. 9:00-16:00 (opieka nad dziećmi w godz. 7:00-17:00), w Bełchatowie, w Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Dąbrowskiego 11.

RoboCAMP to 5 dniowe zajęcia kreatywne, razem 35 godzin zajęć dydaktycznych i warsztatów, w trakcie których uczestnicy udają się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat. Na zajęciach RoboCAMP dzieci w atmosferze zabawy uczą się konstruować i programować roboty, co daje im mnóstwo radości i satysfakcji. Uczestnicy poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych (na zajęciach wykorzystywane są m.in. laptopy oraz klocki LEGO Education).

Dzieci, świetnie się bawiąc, niepostrzeżenie poznają zagadnienia z matematyki, fizyki i informatyki, mechaniki które podczas lekcji w szkole wydawałby się im nudne i niepotrzebne. Młodzi konstruktorzy, pracując w małych grupach, niezwykle łatwo przyswajają nowe wiadomości, uczą się pracy zespołowej i poznają smak rywalizacji. Uczestnicy zajęć RoboCAMP szybko przekonują się, że to, co wydawało się niezwykle skomplikowane, w rzeczywistości jest dziecinnie proste. Duma i szczęście pociech przekładają się bezpośrednio na zadowolenie ich rodziców.

Udział dzieci w warsztatach potwierdzony będzie certyfikatem RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

http://belchatow.pl/portal.php?aid=news&news=13115967274e2d60b7a4120

Link do komentarza
Share on other sites

wow, niezła kwota jak na 5 dni "zabawy", ja wczoraj ukończyłem wczoraj kurs (+egzamin) na operatora wózków jezdniowych za mniejsze pieniądze.

ja będąc ojcem dziecka wolałbym przeznaczyć te pieniądze na cały zestaw lego mindstorms + tydzień urlopu żeby się z nim pobawić.

Link do komentarza
Share on other sites

Kwota może i spora, ale myślę, że jak na praktycznie cały dzień opieki nad dzieckiem, 2 posiłki dziennie (II śniadanie i obiad) oraz do tego ciekawe zajęcia, to jest przystępna.

Inna sprawa, to znając bełchatowskie realia, zapewne sporą część tej kwoty rodzic będzie mógł sobie dofinansować (odpisać) z elektrowni/kopalni w ramach dofinansowania wakacyjnego wypoczynku dziecka z działów socjalnych tych zakładów (wiem co mówię, bo sam od 8 roku życia jeździłem z bełchatowskiej elektrowni na kolonie i obozy, a obecnie wczasy i nie rzadko ojciec (czy obecnie jak wyjeżdżam na wczasy to ja) ponosił za mnie 1/3 czy tylko połowę kosztów eskapady i to nie gdzieś w Polsce, ale w miejsca typu Hiszpania, Grecja, Włochy, Turcja.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.