Skocz do zawartości

Platforma Mobilna na kołach 12 cm


Laik

Pomocna odpowiedź

Jak czołg? Chodzi ci o sposób skręcania czy gąsienice? Po tym że "masz koła" myślę że chodzi o sposób skręcania. "masz koła" dlatego napisałem w cudzysłowiu ponieważ koła to mała część wielkiego planu 😃 A teraz co polecam otóż kilka spraw:

1 - Musisz kupić silniki polecam HL149 / 12V 21:1

2 - Radzę jednak zmienić koła na jakieś mniejsze chyba że chcesz zrobić naprawdę duży projekt

3 - Polecam ci robota modułowego budowanego piętrowo (np. na jednym piętrze masz procek na drugim czujniki a na 3 wyświetlacz. Jak coś nie jasne to pisz tu lub na PW)

4 - Co do wymiarów trudno podać tak na oko ale możemy założyć że musi się zmieścić pomiędzy 10-25cm dla krawędzi

5 - Przynajmniej nie będziesz miał problemów z obudową bo widzę że prowadzisz wycinke 😃

Jeśli chcesz jakiś prosty schemat lub wykaz preferowanych części to pisz, ale najpierw podaj budżet.

Pozdrawiam Small-Man

Link do komentarza
Share on other sites

Silniki mam podobne tylko na 6V, mam już koła 12cm, mam procesor AtMega8 i inne drobiazgi. Chodzi mi tylko o obudowę aby była jak najbardziej ekonomiczna. Właśnie przeglądam stronę Mobot, Czy platforma o takich wymiarach się sprawdza?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

owiele lepszy wydajniejszy cena/mozliwosci jest stm32f1xx najtańsza wersja kosztuje 6-7 pln na kamami taktowana 24MHz ewentualny problem to montaz procka smd. Platforma do nauki z kołami 12cm hmmm troche duze silniki by musiały by byc mocne odpowiednio a co za tym idzie mostek raczej minimum L298 wiec chyba lepiej troche mniejsze te kułeczka dac i mniejsze silniki np. przerobione serwa w sumie tez co do całej mechaniki trzeba wziasci pod uwage wage całego robota i jego wielkosci oraz przeznaczenie pozniej dobierac elemety

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.