Skocz do zawartości

[C] Arduino Uno - środowisko programistyczne


Qujav

Pomocna odpowiedź

Witajcie, jako, że straszny ze mnie leń poszedłem na skróty -> zamówiłem sobie Arduino Uno, fajne jest, ale jak zawsze jest pewne ale...

Chciałbym mieć większą kontrole nad płytką i w przyszłości robotem, a środowisko arduino to okrojone C z kilkoma dodatkami. Jednakże brakuje polskiej literatury na ten temat, z kolei mam książka, T. Francuza, 'Język C, dla uC AVR...' i chciałbym programować w czystym C. Według książki...

Wiem, że do ardu programy można wrzucać przez Arduino Uploader w hexach, wiem, że można programować avr w Code:Blocks, tylko ktoś wie dokładnie na czym to polega?

Pisze program w C:B, compiluje program (?) czy może generuje make i wrzucam do tego uploadera?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, W arduicno compilator to zwykły gcc nie jest ograniczana wersja lecz rozszezona mozna pisac wszystko to co w C, C++ a dodatkowo z funkcji zaimplemetowanych przez tworcow a co do samego Arduino ide to jest to strasznie skromne IDE ktroe nawet nie daje mozliwosci wgrywania innych programow prucz tych napisanych w arduino na stronie arduino.cc jest pełno informacji a nawet napisali jak uruchomic skompliowac i wgrac program przez CMD

POlecam prosy programik o nazwie AVRProjectIDE

Ps. wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie bardzo wiem w czym tak właściwie jest problem? To w jakim środowisku (Code::blocks, AvrStudio, Arduino) piszesz program nie ma tak naprawdę znaczenia, istotny jest kompilator jakiego użyjesz. Program musisz skompilować do pliku formatu .hex, a później go wgrać na płytkę przez np. AvrDude.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.