Skocz do zawartości

yoyoazs1

Users
  • Zawartość

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

yoyoazs1 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 stycznia 2012.

Treści użytkownika yoyoazs1 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O yoyoazs1

  • Urodziny 17.02.1988

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika yoyoazs1

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • Młodszy roboty
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

8

Reputacja

  1. yoyoazs1

    yoyo1

    Gdy wysyłasz trig, a następnie mierzysz czas powrotu to ten czas powrotu możesz podzielić przez 29 (1 centymetr jest pokonywany w 29 mikrosekund[prędkość dźwięku]) , a następnie jeszcze podziel przez 2 (połowa odległości) i masz już wynik w cm : )
  2. yoyoazs1

    yoyo1

    Zwykła koszulka się nie nadaje, jest za gruba po skurczeniu. Potrzebna jest folia specjalna do pakietów, ale taką można kupić tylko w niektórych sklepach modelarskich. Ale za to może nas ominąć piękny widok palącego się robota : ) A tak na serio, to spróbuję to nawet owinąć taśmą izolacyjną - może będzie ok.
  3. yoyoazs1

    yoyo1

    Ok, czasami wzrok może nas zmylić 😋 Mają 6,5cm długości : )
  4. yoyoazs1

    yoyo1

    coś za ok 1,5 $ na ebay'u - przesyłka gratis : ) [ Dodano: 25-01-2012, 13:34 ] To nie są 18650 na moje oko, to są zwykłe 14500. Tak na marginesie przy braku koszulek na obydwu akumulatorkach to jeśli cokolwiek metalowego dotknie obydwu minusów (obudów) to zrobi się piękne zwarcie na jednym z nich. Akumulatory to typ 18650. Wiem, że się zrobi piękne zwarcie : ) Miałem fajne, normalne aku UltraFire, ale kiedyś rozładowały się poniżej wartości progowej i są uszkodzone :/
  5. yoyoazs1

    yoyo1

    z tego, co widzę, to mają takie same parametry (1.6kg*cm, [60st w 0,12sek przy 4,8V]), to raczej powinny poruszać się tak samo : ) Ja nic nie zrobiłem, po prostu średnica koła wynosi 70mm : ), a to daje: R= 35mm Obwód koła= 2 * Pi * R = 2*3*35= 210mm 60 st w 0,12 sek, to 360St w 0,72sek Z proporcji wychodzi, że w 1 sek przemierza dystans 29cm, ale jest to wartość teoretyczna, bez uwzględnienia innych parametrów : ) Można spróbować te serwa zasilać większym napięciem - powinno troszeczkę pomóc [ Dodano: 23-01-2012, 23:50 ] Algorytm jest prosty i dobry : ) Jeżeli obiekt jest widziany jednym czujnikiem, to koło antagonistyczne nie kręci się całą mocą tylko jest wyregulowane odpowiednio, a to drugie również się kręci, ale bardzo wolniutko. Nie gubi wtedy obiektów : ) W Twoim szamanie4 jakie dałeś silniki, bo nie mogłem znaleźć ?
  6. yoyoazs1

    yoyo1

    z tymi serwami, to niestety prawda :/ można sobie walczyć, ale z perfumami- jak zresztą widać na filmiku. Moment obrotowy wynosi 0,16 Nm, a przekładając to na siłę (F) dwóch serw, teoretycznie 9,2N, bez uwzględnienia współczynnika tarcia(dodatkowo pokonanie oporów ruchu powierzchni czołowej- jest nacisk, ponieważ nie ma 3 koła swobodnego). Cała konstrukcja waży 370g , co również ma znaczenie - powinno być 499,9g : ) Mały eksperyment: Na początku umieściłem filmik, jak robot przesuwał perfumy, które ważą 383g - spokojnie dawał radę, ponieważ miały lipny współczynnik tarcia. Teraz przykleiłem (nie do perfum, lecz do shaker'a (łatwo zwiększyć ciężar i wynosi on 343g) gumę, którą mam na kołach robota oraz po pewnym czasie zwiększyłem cieżar robota do 500,3g. Wynik poniżej: https://www.youtube.com/watch?v=NLuKdKd6xSQ&feature=related Zastosowane serwa można z łatwością wymienić, gdyż przymocowane za pomocą mechanizmu ściskowego.
  7. Witajcie : ) Chciałem przedstawić Wam mojego robota minisumo yoyo1. Jest to mój pierwszy robot, a udało się go wykonać dzięki zastosowaniu arduino. Jak wiecie, jest to mikrokontroler (AVR AtMega328) z wbudowanym programatorem, a język jest oparty na C. W marcu zamierzam zbudować kolejnego robota, tym razem bez pomocy Arduino, a w całości wykonać płytkę z elektroniką. Niestety robot nie był na żadnych zawodach, ponieważ miałby ciężko z robotami, które posiadają lepsze serwomechanizmy. Do rzeczy: Elektronika Całość zasilana jest dwoma akumulatorami li-ion 2100mAh 3,7V. Daje to 7.4V napięcia wyjściowego, które zostało stabilizowane na 5V stabilizatorem l7805cn. Do wykrywania obiektów służą dwa czujniki ultradźwiękowe, a do wykrycie linii dwa transoptory TCRT5000. Program Robot został zaprogramowany w programie arduino (język podobny do C), z użyciem biblioteki do sterowania serwami. Mechanika Całość wykonana jest z laminatu. Do mocowania użyto tulejek dystansowych, które były drogie (1,5zł za sztukę) jak cholerka 😋 Zastosowano dwa serwa modelarskie Tower Pro Sg-90. Są one najtańsze i posiadają moment 1.6 Kg*cm. Jako koła posłużyły nakrętki pudliszki, na które naciągnięto gumę - odpowiedni współczynnik tarcia jest : ) Wniosek Jak widać, niewielkim nakładem pracy można zbudować robota minisumo. Jestem początkujący, a zbudowanie tego robota to krok do przodu, aby tylko się doskonalić, rozwijać i w przyszłości, mam nadzieję tworzyć konstrukcje bardziej zaawansowane, bez użycia arduino : ) Pozdrawiam Rafał Filmiki https://www.youtube.com/watch?v=5uMdQXCiJFg
  8. Gratulacje, przyjemna dla oka konstrukcja : )
  9. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt: gg7581193 ; tel. 500-350-947 Ewentualna dopłata z mojej strony. Specifications: Working Voltage : 5V(DC) Working Current : max 15 ma Working frequency : 40HZ Output Signal : 0-5V (Output high when obstacle in range) Sentry Angle : max 15 degree Sentry Distance : 2cm – 500cm High-accuracy : 0.3cm Input trigger signal : 10us TTL impulse Echo signal : output TTL PWL signal Size : 45*20*15mm
  10. Załączam plik pdf. - opis czujnika. [ Dodano: 07-06-2011, 17:25 ] Czujnik nie był testowany w "ekstremalnych warunkach" 🙂, a tylko miał coś wykryć i załączyć odpowiedni silnik. Przy teście odczytu nie podawał złych wartości na ekranie monitora 🙂 Ultrasonic sensor.PDF
  11. Witam, do sprzedania mam ultradźwiękowy czujnik odległości [5 sztuk]. Bardzo łatwo można go obsłużyć za pomocą Arduino. Parametry czujnika: Częstotliwość : 40kHz ± 2kHz Wykrywalny dystans : 2cm - 500cm Rozdzielczość : 3mm Temperatura pracy: -40 ~ +80 Zasilanie : DC 5V Pobór prądu : mniej niż 2mA Cena : do negocjacji Wysyłka: 4-5zł Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to proszę pisać. gg: 7581193 tel. 500-350-947 __________ Komentarz dodany przez: Treker
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.