Skocz do zawartości

Razonek

Users
  • Zawartość

    103
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

Razonek zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 19 maja 2012.

Treści użytkownika Razonek zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Z daleka
  • Moje zainteresowania:
    Musiałbym się zastanowić

Osiągnięcia użytkownika Razonek

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy roboty

Odznaki

36

Reputacja

  1. Po pierwsze: Treker, nie pisz posta pod postem. Za to są warny... Carpe Diem: Na Ciebie brak mi słów, ale zaraz coś wymyślę. Nie wiem jaki masz telefon, ale chyba używasz kalkulatora do odmierzania czasu... Zawody to nie są posiedzenia w restauracji... a jak uważasz że woda to jest wyżerka, to spoko masz dietę. Grupy były dostępne na necie, a dostęp był praktycznie z każdego miejsca. Zawsze można było spytać organizatorów. Ten zagubiony ms to była wina rejestrującego, nie nasza. On sam zarejestrował się w sumo. PS. Treker, żartowałem, oczywiście że wiem czemu to zrobiłeś.
  2. Witam! Mam nie potrzebne mi do niczego: - 2 silniki pololu HP 30:1, - 2 silniki pololu HP 30:1 z przedłużaną ośką, silniki odpakowane, nie UŻYWANE ani razu, do tych z ośką są przylutowane kable + kondensatory. Mam również do zaoferowania: - 3x GP2Y0D340K Sharp, z demontażu ( przylutowane, nigdy nie załączane) - 4x TB6612FNG w takiej samej sytuacji jak Sharpy. oraz - 4x Koła Solarbotics RW2i 31,2x13,2mm odpakowane, nie eksploatowane 😃 Ceny : silniki - 45 zł sztuka, (do każdego silnika dorzucam czarne, krótkie mocowanie z pololu) sharpy - 30zł sztuka, mostki sprzedaje 4 sztuki za 20zł, koła - 12 zł sztuka. Proszę o kontakt na gg (8109083) lub na PW. Pozdrawiam
  3. No coś podobnego do tego co opisał mati 6, co odczyt z każdego czujnika sprawdzam czy przypadkiem na pewnych dwóch niema linii i wykorzystuję to do "pamiętania" gdzie była linia gdy uchyb wynosi 0 i robot nie widzi żadnej linii ;D To tak mniej szczegółowo, do tego dochodzi bardzo duża waga czujników przy brzegach.
  4. Dokładnie ! Robiąc tory starałem się robić je dość ekstremalne, co prawda przyczepność jest na nich bardzo duża, ale nigdy nie zgubił linii, no oczywiście nie licząc początku powstawania programu.
  5. Hmm jak dla mnie " tak jest prościej", wynika to też z mojego sposobu wykrywania kątów prostych. Wiem że ludzie wyginają je w dwie strony, ale myślę że wszystko w tej sprawie zależy od programu.
  6. Przetwornicę użyłem w celu stabilizacji napięcia dla silników, aby algorytm PD się nie rozjeżdżał w trakcie padania akku. Tutaj sprawę zarypałem całkowicie bo nie dałem regulacji napięcia wyjściowego i na wyjściu mam ciągle 5V. Mam 4 pakiety w sumie, jeden pada - biorę następnego. Strasznie dobre to jest przy testach, gdzie robot praktycznie ciągle jeździ. Jednym pakietem zasilam całego robota.
  7. Były takie malutkie zawody w Chorzowie. Były tylko LF'y i Freestyle. Konkurencja ogólnie słaba. Poza mną i chyba dwoma innymi robotami były same linefollowery z LEGO. W dodatku były przedziały wiekowe, i tak dzięki temu turbinowiec który nawet nie wystartował zajął 3 miejsce, Wolverine zajął 1 miejsce i pierwsze w klasyfikacji ogólnej. Sorry pisałem i byłem afk i wyszło że się powtarzam. W Tychach to zawody chyba tylko i wyłącznie lego, chyba to są zawody "Robotown"
  8. 3x lipol turnigy 500mAh, 25-30C 1x lipol zippy compact 500mAh, 25C wszystkie 2S1P
  9. Tak to ja 🙂 Problem był z urwaną ścieżką od potencjometru. Turbina wytwarza takie wibracje że takie anomalia się dzieją 🙂 Musze teraz przylutować nóżkę potencjometru bezpośrednio do komparatora
  10. Razonek

    Problem z komparatorami LM339

    Nie wiem gdzie to podłączasz w uC, ale miałem podobną sytuację. Niby działa a jednak procek nie reaguje. Problemem był włączony JTAG w M16. Może przylutowałeś na odwrót?
  11. Owszem można było 🙂 Szerokość robota od koła do koła to 8,2 cm, Długość 10,5 cm. Przetwornica jest z dołu i jest to ST1S10PHR. Termokurczkę dostane pewnie w Rybniku 🙂 PS zapomniałem silniki to pololu 30:1 HP
  12. Wiem, zauważyłem ten problem, wszystko było by ok gdyby płytka miała 1,5mm grubości a ma 1mm... To powoduje tak duże różnice. Myślałem nad jakimiś zgrabnymi podkładkami pod silniki. Tylko z podkładkami nie będzie już tak ładnie wyglądał 🙂 Gdy dam tam podkładki z laminatu 1,5mm to diody będę musiał minimalnie spiłować aby bez problemu wjeżdżał na jakieś łączenia płyt itp.
  13. Na razie nic nie odpalałem, no może poza zasilaniem 🙂 Podłączony układ pobiera 18 mA. Oczywiście rurki będą na optyce 🙂 Muszę dopaść gdzieś czarne bo u mnie są tylko niebieskie i czerwone
  14. Płytka robota już gotowa, wszystko zamontowane. Przedstawiam wam jego zdjęcia 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.