Skocz do zawartości

Programatory


wacek

Pomocna odpowiedź

Ok, troche offtopu na początek, wiem, że tęskniliście (ktoś mnie tu pamięta? 😃 )więc oficjalnie wracam do programowania małych kosteczek...

No i tu już pierwsze problemy, bynajmniej wyciągam mój AVT-3500 i i książkę "Mikrokontrolery dla początkujących" i nie mam czym tego zaprogramaować. I w tej kwestii liczę na waszą pomoc.

Nie wiem bowiem co wybrać, http://allegro.pl/item475635817_programator_avr_isp_4w1_stk500_avr910_rs232_gen.html czy http://allegro.pl/item479685213_uc_zestaw_a_programator_avr_isp_usb_stk500_hid.html

Nie wiem, gdzie, i jaki programator kupić, byle by kosztował max 80zł i był pod USB.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, wszystko pięknie, programator STK 500v2 dostałem, więc dramatu ciąg dlaszy 😅

Programator ma być podłączony do płytki AVT-3500, ale kabeliki nie chcą współpracować.

Więc co i gdzie kupić aby połączyć programator i płytkę? Jako podpowiedź kilka zdjęć.

Jako że przesyłanie obrazków na serwer w diodzie jest proste(wyskakują errory) jak fizyka kwantowa zdjęcia umieściłem na picassie.

http://picasaweb.google.pl/P.Wycech/Mikro#

z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ok, przejścówkę, bardzo prowizoryczną zrobiłem, ale prawdopodobnie dałem 5V z programatora na MISO, GND na MOSI(pomieszały się kabelki) coś mogłem spalić?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, więc dzisiaj dostałem zasilacz i...nic się nie spaliło 😅

Ale i tak nie mogę tego ustrojstwa zaprogramować, ktoś mógłby podać mi guide do programowania ATtiny2313 przez avr prog III STK500v2?

W instrukcji na mikrokontrolery.pl punkt "zainstaluje avrdude" brzmi "przeczytaj se w manualu, który jest po angielsku, i do tego jakoś tak technicznie", dając mi do zrozumienia, że mają mnie gdzieś.

Ktoś prześle manual albo kilka rad?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.