Skocz do zawartości

[ Bascom] Problem z programowaniem


Kondziu10

Pomocna odpowiedź

Witam, mam problem z zaprogramowaniem uC 😕 . Próbuje to zrobić na Windows 98 w PonyProg. Od strony hardware jest wszystko OK (podłączenia są sprawdzone, zasilanie 5V z zasilacza PC). Wynik testu LPT jest OK i jak przesyłam program to wyskakuje mi że nie rozpoznał uC Error (-24). Co może być nie tak

Link do komentarza
Share on other sites

Windows 98 😅 ??? Ten system nawet odtwarzacza mp3 nie rozpoznaje, jeżeli nie masz xp to idź do jakiegoś znajomego bo na 98 nic nie zrobisz 😕 próbowałem kiedyś na 98 zaprogramować uc i też sie nie dało

Pozdrawiam

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Windows 98 😅 ??? Ten system nawet odtwarzacza mp3 nie rozpoznaje, jeżeli nie masz xp to idź do jakiegoś znajomego bo na 98 nic nie zrobisz 😕 próbowałem kiedyś na 98 zaprogramować uc i też sie nie dało

Pozdrawiam

Wyobraź sobie, że kiedyś na ponyprogu robiło się tylko w 98, na tym systemie da się zrobić znacznie więcej niż na XP, więc nie głoś tutaj herezji.

Masz błąd w podłączeniu, sprawdź wszystko jeszcze raz, a jak skończysz to zacznij od początku. Może spróbuj z innym prockiem.

Test ponyprogra jest niewiele warty, bo jedyne co sprawdza to spięcie kilku przewodów w złączu LPT. Programator może świetnie działać pomimo że nie przejdzie testu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak to STK200/300 z Allegro.

[ Dodano: 06 Mar 09 03:33 ]

Dziś doszły 2 nówki AtMegi8 😃 . Mam jeszcze 1 problem: Na programatorze są wyjścia zasilania. Te wyjścia łączyć z uC czy zasilać go tylko z 5V z zasilacza . Na niektórych forach piszą że łączyć a na innych że nie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.