Skocz do zawartości

Odrywanie wydruku od stołu drukarki 3D? Nigdy więcej!


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Chcąc cokolwiek wydrukować na drukarce 3D musimy zadbać o trzymanie wydruku do stołu.Podczas pracy drukarki jej głowica nie może przesunąć elementu na stole. Również kurczenie materiału nie powinno powodować jego odrywania. 

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na ile wystarcza taka puszka?

Ciężko oszacować, bo to spray. Można znaleźć jednak informację mówiące, że jedna puszka wystarcza na pokrycie stołu około 100 razy. Więc wynik całkiem dobry 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

do ogrzania stołu roboczego w celu łatwiejszego demontażu wydruku ?

Głównym problem w drukarkach 3D jest trudne przywieranie obiektów do stołu. Więc trochę nie rozumiem pytania. To właśnie w tym celu podgrzewa się stół roboczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystkie te specyfiki są wykorzystywane, aby utrudnić odrywanie, a nie ułatwić 🙂 Stoły robocze drukarek są podgrzewane grzałkami, więc kolejny element grzejny tutaj wiele już nie zmieni.

Link do komentarza
Share on other sites

ProCoprint3D, widzę, że ciężko zachowanie ciągłości pisania, lepiej wietrzyć spisek. Dla niewtajemniczonych link do poprzedniego tematu: https://www.forbot.pl/forum/topics68/wydzielone-z-odrywanie-wydruku-od-stolu-drukarki-3d-nigdy-wiecej-vt11368.htm

Najzwyczajniej nie zauważyłem ostatniej linijki z prośbą o adres i czekałem na kontakt z Waszej strony, tak jak robią to wszystkie inne firmy, czyli przez formularz kontaktowy: https://forbot.pl/blog/kontakt Przedstawcie, co i na jakich warunkach chcecie przekazać do sprawdzenia. Dogadamy się. Nie trawię tylko wmawiania mi spisków, bo nic takiego nie ma miejsca. Nie wygląda to profesjonalnie z Waszej strony. Pomijam już całkiem fakt, że to mój prywatny portal i nie mam obowiązku recenzowania wszystkiego, co istnieje na rynku... Szczególnie przy postawie roszczeniowej producenta.

Link do komentarza
Share on other sites

Och to nie jest postawa roszczeniowa ponieważ sami zasugerowaliście możliwość otrzymania próbek do testów "Bardzo chętnie sprawdzimy również ten środek - jeśli będzie taka możliwość." natomiast w mojej odpowiedzi czekałem długi czas na jakiś kontakt, a tym bardziej adres wysyłki. Oczywiście na naszym profilu Google+ https://plus.google.com/u/0/103560243951567752460/posts jest wiele filmów i zdjęć z testów wewnętrznych. Może nie są mega profesjonalnej jakości jednak tu chodzi głównie o zastosowanie i możliwości kleju. PROGLU3D PLA-Cold testowany był na materiałach pochodnych PLA i kilku innych jak NinjaFlex, Carbon oraz T-Glass. Oczywiście kluczem naszego produktu jest to, że jest ekologiczny i można drukować na nim bez ogrzewania stołu roboczego. Ludzi którzy drukują 24 godziny na dobę i nie tylko, ten produkt powinien ich zainteresować. Ok wracając do obietnicy wyślemy darmowe 20 ml. próbki do druku na zimno oraz do druku ABS przy gorącym stole jednak z obniżoną temperaturą. Obniżoną ponieważ klej uzyskuje przyczepność przy 70 stopniach Celsjusza. 20 ml. wystarczy na około 4 warstwy dla stołów o wymiarach 20 /20 cm . Prosimy tylko w wiadomości prywatnej o wysłanie adresu wysyłki. Pozdrawiam serdecznie Christopher.

Ps. zapomniałem dodać , że produkt również będzie można zobaczyć na tegorocznych targach druku 3D w Brukseli , które odbędą się 18/19 października.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie całkiem niezły jest lakier do włosów - wydruki zawsze same odchodzą od stołu w miarę stygnięcia (nigdy mi się nie zdarzyło abym musiał się siłować z drukarką, po prostu wydruk zabierałem jakby nie był nawet dotknięty żadnym klejem). Prosty i łatwy sposób 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Większość produktów na rynku do klejenia ABSu to pochodne lakierów bądź same lakiery do włosów jedynie ze zmienioną etykietą lub przelane do markerów z filcem (jak to zrobili w Indiach czy gdzieś tam) i nie czarujmy się mega nano technologią co by to nie wynaleziono wcześniej przy produktach w sprayu lub sztyftach. Z resztą te sztyfty również zdają egzamin ponieważ w pewnych ich odmianach również zastosowano ten sam chemiczny produkt. Przy klejeniu ABS liczy się zawartość pewnych składników i w lakierach do włosów, tych bardziej przemysłowych ( że tak to nazwę) takowe składniki posiadają w zadowalającej ilości, te z niższej półki zawierają więcej sztucznego cukru.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.