Skocz do zawartości

Programowanie Atmega8A


Haker53535

Pomocna odpowiedź

Po pierwsze chciałbym się przywitać z forum. Wiem że zaczynianie od pytania to nie jest dobry start ale obiecuje że jak mi pomożecie to zamieszczę tutaj za niedługo mojego pierwszego robota. A więc oto mój problem:

Kupiłem na Botlandzie programator, oraz dwa mikrokontrolery attiny2313A oraz Atmega8A. Chciałbym je programować z Arduino IDE (wersja 1.6.3, wybrałem arduino ponieważ jest proste dla początkujących). Attiny po wielu próbach udało mi się uruchomić (znalazłem na internecie plik boards.txt oraz bootloader i core), lecz z ATM8 nie idzie tak łatwo (tu już nie moge znaleźć plików). Dodam też że nie wiem dlaczego, ale mkavrcalculator nie wykrywa mi obu AVR tyle że jak już wspomniałem attiny udało się już zaprogramować (jedynie co to podczas wgrywania programu wyskoczył błąd, coś związanego z platforms.txt, mimo to program działa). Kable do atmegi mam podłączone jak trzeba:

MISO - MISO

MOSI - MOSI

RST - RESET

SCL - SCL

VSS - VCC

GND - GND

Na USBasp mam zworki na Slow Clock oraz Power.

Z góry dziękuje za pomoc, i obiecuję że jeszcze na tym forum się pojawie.

(Przepraszam jeżeli zły dział)

Edit

Dodam że przyczyną nie działania mkavrcalculatora jest fakt że nie może on znaleźć sobie avrdude mimo że wrzuciłem go do folderu C:/avrdude/ . Gdy wywołuje go z komendy to działa (ale tylko wtedy kiedy jestem w tym katalogu) i komunikuje się z atmegą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za pomoc z mkavrcalculator (jestem na tyle ślepy że nie zauważyłem ogromnego przycisku instaluj). Wszystko działa. Po podłądczeniu atmegi wykrywa ją. Teraz tylko chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę ją programować z Arduino IDE (chodzi mi o pliki które wrzuca się do hardware). Przypominam że chodzi mi o najnowszą wersje IDE, gdyż w starszych jest trochę inny system plików.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.