Skocz do zawartości

Sterownik silnika DC 90A


morelo

Pomocna odpowiedź

(jeszcze nie testowany) pisałem

Ale jeszcze dodam coś od siebie jestem elektromechanikiem samochodowym i jak widzę jak piszą 100 A przy tym co podałeś, lub innych tego typu sterownikach to po prostu śmiać mi się chce. Takie złącze (konektory) jak stosują w tych chińskich cudownych sterownikach to max 30A ciągłego może 50A chwilowego resztę to stopi.

Zobacz jak tu wyglądają przyłącza

ori-commande-sabertooth-2x60a-17488.jpg

i tu się zgodzę że wytrzyma 60A ciągłego 120A chwilowego i grzało się nie będzie i mam pewność.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Ten 2x60A mam 😅 i działa bez zarzutu od ponad roku w tej platformie.

https://www.youtube.com/watch?v=K9bjBxkzj4whttps://www.youtube.com/watch?v=IaaRfj_F76E

Miałem nadzieje ze znajdę tanią alternatywę Sabertooth dla mojego drugiego projektu ale podciąłeś mi skrzydła swoimi deklaracjami 😉

[ Dodano: 12-07-2015, 15:00 ]

Co do złączy to się zgadza. Mam to dziadostwo w sterowniku drukarki do grzania stołu i grzałki ekstrudera i złącza te wypaliły mi sie po 2 miesiącach. Cud ze tak długo działały

Link do komentarza
Share on other sites

Ten 2x60A mam 😅 i działa bez zarzutu od ponad roku w tej platformie.

Miałem nadzieje ze znajdę tanią alternatywę Sabertooth dla mojego drugiego projektu ale podciąłeś mi skrzydła swoimi deklaracjami 😉

2x60A ale ten chiński ? czy Sabertooth?

zakładam że te silniki z wózków inwalidzkich i szacuje 180-220 W mają? nominalne to 10A jednego silnika

Mam takie silniki jak testowałem moje 180W to pobierał jeden 2A (0 oporów)

podczas tej jazdy na filmikach szacuje że max2 Pobiera maksymalnie z 15-20A dla 4 silników.

Ja buduje pojazd znacznie większy i na 4 silnikach jeden silnik 450W mocy nominalnej i mam przełożenie jeszcze 0.6-1. Po pierwszych testach w terenie uciąg po prostym to 3400kg (2 passaty B5)

też bym chciał alternatywę dla Sabertooth 😃

Pasuje nam się spikac po za forum byśmy pogadali bo widzę ze tworzymy podobne bigg zabawki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

2x60A ale ten chiński ?

zakładam że te silniki z wózków inwalidzkich i szacuje 180-220 W mają? nominalne to 10A jednego silnika

Mam takie silniki jak testowałem moje 180W to pobierał jeden 2A (0 oporów)

podczas tej jazdy na filmikach szacuje że max2 Pobiera maksymalnie z 15-20A dla 4 silników.

Mam sterownik 2x60A Sabertooth.

Max raczej nominalnie pobiera 25-30A. Mam na nim akumulatory 4x18Ah podłączone tak ze w sumie max ma do dyspozycji 24V/36Ah i jeździ na nich niewiele ponad godzinę jazdy.

Wg teorii jeden silnik powinien pobierać 7,5A ponieważ są na 24V 180W, bezpieczniki 30A (na kanał, czyli 2 silniki ) potrafiły się jednak palić przy pokonywaniu trudnego terenu. W przyszłym tygodniu będę miał Watt Meter 100A to przetestuje pobór prądu platformy, teraz nie mam odpowiedniego osprzętu.

Max nie jest az tak BIG zabawką. Wazy zaledwie 100kg i na pleckach uniesie raptem 200kG więc do Twojej platformy trochę mu brakuje. A jakie silniki 450W zastosowałeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam sterownik 2x60A Sabertooth.

To ten zastosuj do tego większego projektu a max2 spokojnie zasilisz Sabertooth32

Max nie jest az tak BIG zabawką. Wazy zaledwie 100kg i na pleckach uniesie raptem 200kG

Porównując do zabawek co tu ludzie pokazują zasilanych AA to twoja jest big zabawka

😃 więc do Twojej platformy trochę mu brakuje. A jakie silniki 450W zastosowałeś?

Silniki z wózków inwalidzkich są to tak mocne i wytrwałe silniki że wszystkie inne wymiękają 😃

Link do komentarza
Share on other sites

To ten zastosuj do tego większego projektu a max2 spokojnie zasilisz Sabertooth32

A ja nie napisałem że chce coś większego, wystarczy mi 2x32A. Dałem linki do chińskich sterowników 50-60A bo ich cena i tak to 25-30% wartości Sabertooth 2x32A. Jak by jakiś chińczyk był ok to bym się skusił a ze chińskie w teorii sa na 50-60A to miałem nadzieje ze dadzą radę z obciążeniem 25-30A

Silniki z wózków inwalidzkich są to tak mocne i wytrwałe silniki że wszystkie inne wymiękają 😃

Ale jaki model, producent, jaka cena, gdzie kupiłeś? (o ile to nie tajemnica, a jak tajemnica to daj znac na PW 😅 ).

Link do komentarza
Share on other sites

2 silniki 2014r made in Germany dałem 700zł

2 silniki 2013r made in Germany dałem 500zł (uszkodzone gwinty na osiach były)

silnik ma 123obr/m

Moc znamionowa to 450W dla silnika podczas testów silników moc szczytowa jednego silnika wyszła mi 1900-2300W na zwarciu ten silnik pobiera mi 120A przy 24V

IMG_545b1eadbf1418866.jpg

kupiłem na alledrogo od goscia co sprowadza i sprzedaje sprzedający t244

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.