Skocz do zawartości

Sterownik silnika DC 90A


morelo

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ok nabyłem taki na próbe

http://www.ebay.com/itm/60A-High-Power-MOS-Dual-Channel-H-bridge-DC-Motor-Driver-Module-New-/251630783389?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a965d0b9d

teraz pytanko silnik i zasilanie ok wiem

plus minus z arduino opisane i ok

ale jest jeszcze

pb pa

b1 a1

b2 a2

na mój rozum to tak

b1 b2 to sterowanie jeden silnik

a1 a2 to sterowanie drugi silnik

a pb i pa?

nie ma żadnej instrukcji w sieci też nie znalazłem może ktoś stosował taki

i pomoże?

Link do komentarza
Share on other sites

Ale opisy aukcji to Ty czytaj...

5, the control interface is very simple: A1.A2 = 0.0 when the brakes; when A1.A2 = 1.0 for forward; A1.A2 = 0.1 when reversing; PA for PWM wave input (motor speed adjustment); G for the Dashboard common ground pin (B road for the same control);

Co do sterowników na większe prąd zobacz http://roboteq.com/index.php

Link do komentarza
Share on other sites

Ale opisy aukcji to Ty czytaj...
5, the control interface is very simple: A1.A2 = 0.0 when the brakes; when A1.A2 = 1.0 for forward; A1.A2 = 0.1 when reversing; PA for PWM wave input (motor speed adjustment); G for the Dashboard common ground pin (B road for the same control);

niech to ktoś rozpisze na PL bardzo dziękuje

Link do komentarza
Share on other sites

A1 = 0, A2 = 0 - hamowanie

A1 = 1, A2 = 0 - "obroty w przód"

A1 = 0, A2 = 1 - "obroty w tyl"

PA - wejście na PWM

G - masa

B - sterowanie do drugiego silnika

Link do komentarza
Share on other sites

Morelo mam pytanko o ten driver? Czy podpinales do tego sterownika bezpośrednio odbiornik RC pod wejścia PWM? Nie mogę znaleźć nic na temat tego sterownika a jego cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Mam dwa sterowniki Sabertooth i są one rewelacyjne ale potrzebuje kolejny 2x60A i szukam tańszej alternatywy z możliwością sterowania za pomocą typowego odbiornika RC z PWM, PPM lub SBUS

Link do komentarza
Share on other sites

Morelo mam pytanko o ten driver? Czy podpinales do tego sterownika bezpośrednio odbiornik RC pod wejścia PWM? Nie mogę znaleźć nic na temat tego sterownika a jego cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Mam dwa sterowniki Sabertooth i są one rewelacyjne ale potrzebuje kolejny 2x60A i szukam tańszej alternatywy z możliwością sterowania za pomocą typowego odbiornika RC z PWM, PPM lub SBUS

Nie nie sprawdzałem tego, dodam tylko ze podpinałem pod arduino i przy 30A sie zjarał.

Też mam Sabertooth 2x32A i to co wydałem na chińskie tanie sterowniki to bym kupił jeszcze jeden konkretny Sabertooth a z tymi sterownikami 0 problemów podpinasz i działasz.

Ale gdybyś znalazł jakis inny sterownik taki prosto pod obornik to proszę daj znać

serdecznie dziękuje 😉

Link do komentarza
Share on other sites

takie

2x http://www.ebay.com/itm/60A-High-Power-MOS-Dual-Channel-H-bridge-DC-Motor-Driver-Module-New-/251630783389?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a965d0b9d

1x KLIK (jeszcze nie testowany)

1x KLIK

2x http://www.ebay.com/itm/New-DC-15-24V-40A-Brush-Motor-Driver-Module-Drive-Board-80A-MAX-/321432206878?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ad6da3e1e

2x http://electropark.pl/moduly-sterowniki-silnikow/3619-modul-sterownika-silnikow-btn7970.html

W przedziale 24V 20-50A część się zjarała, część ma zabezpieczanie to tylko się wyłączył ostatecznie wsadziłem Sabertooth 2x32A i przy 50A około 45Sek ciągły 40A spokojnie daje rade ledwo ciepły mam 3 takie i 0 problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

A ten 100A jak Ci działa? bo ten jest bardzo podobny do tego 60A który Ci się spalił, z tym ze ten 100A ma zabezpiecznie

[ Dodano: 12-07-2015, 14:10 ]

Posiadasz odbiornik-nadajnik RC? mógłbyś go w ten sposób przetestować?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.