Skocz do zawartości

Wydzielone z: Odrywanie wydruku od stołu drukarki 3D? Nigdy więcej!


ProCoprint3D

Pomocna odpowiedź

Moja Firma przy współpracy z Uniwersytetem w Gent na wydziale chemicznym polimerów opracowała nową formułę dla kleju do druku 3D. Nie jest to kolejny spray do włosów ze zmienioną etykietą jak w wypadku podobnych produktów. PROGLU3D jest opatentowaną formułą i obecnie przeprowadzamy testy dla większości materiałów. Klej PROGLU3D ma trzy wersje : PROGLU3D-PLA, PROGLU-ABS i PROGLU3D-UNIVERSAL. Klej do PLA uzyskuje doskonałe przyczepności przy wydrukach z materiałów twardych pochodnych PLA jak i Flexi oraz Ninjaflex, ABS jest jak sama nazwa mówi do wydruków pochodnych ABS oraz Universal do stosowania dla wszystkich materiałów. Universal jak i PLA jest na bazie polimerów i rozcieńczalny w wodzie. Produkt dla ABS to już łatwopalny środek. Wydrukowane elementy łatwo ściąga się z drukowanej powierzchni po uprzednim ochłodzeniu stołu, a warstwa kleju jest wielokrotnego użytku do czasu uszkodzenia jej mechanicznie. Uzyskaliśmy również niskie temperatury wydruków i dla PLA jest to od 30/70 stopni a dla ABS około 70/90 stopni oczywiście produkt nadaje się również do wydruku przy temperaturach wyższych. Poniżej kilka zdjęć z testów, a jeden z nich przeprowadzony na płycie Stratasys Fortus 250 dla wydruków z ABS gdzie podesty nadają się do recyclingu po jednym wydruku. Przy zastosowaniu naszego kleju można nadrukować elementy wielokrotnie bez uszkodzeń wydruku jak i podestu. Więcej szczegółów na naszej stronie ProCoPrint3D

__________

Komentarz dodany przez: Treker

ProCoprint3D, post wydzieliłem z komentarzy do artykułu Odklejanie wydruku od stołu drukarki 3D? Nigdy więcej!

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem chęć reklamy, ale nie ma powodu, aby krytykować przy tym bezpodstawnie produkty konkurencji. W recenzji sprawdzana była skuteczność środka, a nie jego skład chemiczny. Równie dobrze ktoś inny mógł powiedzieć, że PROGLU3D, to klej do papieru z inną etykietą. Bardzo chętnie sprawdzimy również ten środek - jeśli będzie taka możliwość.

Link do komentarza
Share on other sites

Absolutnie nie chciałem krytykować żadnego innego produktu I nie podałem wcześniej przy tym nazwy dla Dima-fix oraz 3D-LAC jednak analizując skład chemiczny podany w kartach katalogowych ściągniętych ze stron producenta fakty przemawiają same za siebie albo lakier do włosów albo produkt bardzo podobny składem chemicznym lecz dla innego zastosowania. Bardzo chętnie wyślemy naszą próbkę do celów testowych po ukończeniu naszych wewnętrznych testów. Głównie chodzi o testy temperatury przyczepności dla głównych producentów filamentu. Oczywiście chcemy skatalogować temperatury dla poszczególnych materiałów i ich producentów co już prawie kończymy. Wiadomo również , że dla poszczególnych maszyn będzie to również rozbieżność od kilku do kilkunastu stopni jednak chodzi nam o katalog dla naszych maszyn.

Zaznaczam , że nie miałem zamiaru krytyki innych produktów bo są również dobre i zdają również egzamin choć przyznam, że nie testowałem osobiście i większość informacji pochodzi z forum.

Główną zaletą naszego produktu PROGLU3D-Universal jest również to , że nadaje się do druku ABS tak również i PLA oraz materiałów pochodnych, również powłoka jest wielokrotnego użytku pod warunkiem , że nie zostanie zniszczona mechanicznie ( rysy dyszą lub szpachelką) Natomiast usuwanie starej powłoki w tym przypadku już nie jest za pomocą wody lecz innego płynu i ośmielę się powiedzieć , że jest dostępny w sprzedaży na naszej stronie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na adres wysyłki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.