Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #11 - edytor graficzny, magistrale


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Edytor graficzny, który poznaliśmy w poprzedniej części kursu podstaw FPGA jest bardzo prosty i przyjazny - szczególnie dla początkujących.Oczywiście spisuje się on równie dobrze przy trochę bardziej rozbudowanych projektach. W tej części kursu zajmiemy się rysowaniem układów, które korzystają z kilku bramek i magistral.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Mam kłopot z bramką or4. Dostaję następujące komunikaty o błędzie:

ERROR:Xst:2585 - Port <I0> of instance <XLXI_1> does not exist in definition <or4>. Please compare the definition of block <or4> to its component declaration to detect the mismatch.
ERROR:Xst:2585 - Port <I1> of instance <XLXI_1> does not exist in definition <or4>. Please compare the definition of block <or4> to its component declaration to detect the mismatch.
ERROR:Xst:2585 - Port <I2> of instance <XLXI_1> does not exist in definition <or4>. Please compare the definition of block <or4> to its component declaration to detect the mismatch.
ERROR:Xst:2585 - Port <I3> of instance <XLXI_1> does not exist in definition <or4>. Please compare the definition of block <or4> to its component declaration to detect the mismatch.
ERROR:Xst:2585 - Port <O> of instance <XLXI_1> does not exist in definition <or4>. Please compare the definition of block <or4> to its component declaration to detect the mismatch.

Obrazek załączam. Muszę przyznać, że miałem kłopot z wymyśleniem co zrobić by podłączyć elementy do siebie, bo instrukcje w kursie są dość skąpe i cały czas dostawałem jakieś komunikaty o błędzie. W końcu się udało, ale, jak widać, nie działa. 

schemat.png

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie mogę podpisać odczepów. Odczepy nie są automatycznie podpisywane jak na animacji. Natomiast gdy ja próbuję je podpisać manualnie, to nic się nie dzieje. Klikam na różne sposoby w różnych miejscach i nic się nie dzieje. Na rysunku powyżej podpisałem "wire" pomiędzy odczepem a bramką NOT a nie sam odczep. Jak zatem podpisać odczepy?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, udało mi się wyjść z tej sytuacji. Po prostu zrobiłem wszystko od nowa i tym razem zadziałało. Nawet zrobiłem własny eksperyment z bramką xor5 i też zadziałał. Automatyczne drzwi też zadziałały. Coś musiałem skopsać za pierwszym razem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.