Skocz do zawartości

[PLC] sterowanie taśmociągami


bargai1234

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Dość nietypowo jak na to forum, ale może znajdę jakąś pomocną dłoń. Chodzi o zaprogramowanie sterowania taśmociągów przy użyciu sterownika PLC. Oto opis jak one pracują:

System transportowy składa się z pięciu taśmociągów.

Pierwsze dwa (A i B) są ułożone "równolegle", po czym „schodzą się” w jeden ©, na którego końcu znowu rozgałęziają się na dwa ułożone "równolegle" (D i E).

Na początku taśmy A i B umieszczamy transportowane przedmioty. Podając sygnał na wejście I1 sterownika kierujemy paczkę taśmą A na koniec taśmy D, a podając sygnał na wejście I2 sterownika kierujemy paczkę taśmą B na koniec taśmy E. Na końcu taśmy C znajduje się sterowana zwrotnica, kierująca paczki na taśmę D lub E.

Wysoki sygnał na wyjściu sterownika (Q1-Q5) uruchamia silnik odpowiedniej taśmy A, B, C, D, E.

Wyjście Q6 steruje zwrotnicą na końcu taśmy C ("1" kieruje na D, "0" - na E)

Każda pusta taśma powinna być wyłączona.

Mam zrealizować kilka podpunktow do tego zadania i zatrzymałem się na jednym. Chodzi w nim o to, aby realizować start/stop taśmociągów, czyli aby po ponownym uruchomieniu transport paczki nie zaczynał się od początku taśmociągu tylko od miejsca zatrzymania. Nie jest to, przynajmniej dla mnie, na tyle trywialne na ile się wydaje, więc prosiłbym o jakieś wskazówki. Jeśli mam opisać coś konkretniej to prosiłbym o komentarz.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.