Skocz do zawartości

Mechatronika


Rekin

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie odnośnie kierunku studiów 'Mechatronika'. Czym rożni się Mechatronika od Automatyki i Robotyki jako dziedzina nauki? (Przejrzałem już program zajęć dla Mechatroniki i AiR, wielkich różnic nie zauważyłem)

Czy jest może wśród czytających to forum jakiś student ww. kierunku? Jeśli tak prosiłbym o opinie na forum lub pw.

W środę mają być wyniki na AGH, dostałem się już na Politechnikę Krakowską na Informatykę (Wydział Mechaniczny). I jeśli zostanę przyjęty na Mechatronikę chciałby wiedzieć coś więcej o tym kierunku niż mówi Wikipedia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jeszcze nie chodzę na studia ale kształcę się w technikum na kierunku mechatronika. Kiedyś też za bardzo nie wiedziałem co to takiego ale teraz już wiem. Mechatronika to rozległa dziedzina która łączy mechanikę elektronikę i informatykę. Mówiąc krócej łączy ona wszystkie nowoczesne odłamy przemysłu. Ten zawód jest teraz bardzo pożądany np. na Politechnice śląskiej od 3 semestru masz gwarancje pracy. Serdecznie polecam.

Link do komentarza
Share on other sites

A ile jest programowania i samej informatyki na Mechatronice? I czy może orientujesz się czym konkretnie można się po tych studiach zajmować? 🙂

Pozdrawiam

Ps. Wyniki na AGH już dzisiaj a jutro muszę papiery zawieźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak u mnie w szkole to informatyki jest stosunkowo mało, jednakże jest w planach że w przyszłych klasach dojdzie mi programowanie i projektowanie w wirtualnej przestrzeni. Wiem że na studiach to projektowania jest dużo.

Po zakończeniu takich studiach można dostać się do firm zajmujących się na przykład liniami montażowymi w których możesz zostać np człowiekiem od usuwania usterek, a takich ludzi jest bardzo mało w Polsce przykładowo w zaprzyjaźnionej ze mną firmie niedawno wysiadło urządzenie popychające drewno i należało je naprawi (kwestia zresetowanie) musieli ściągać ludzi aż z warszawy. Czasami zdarza się tak że należy zmienić urządzenie do działania w inny sposób wtedy też przyda się mechatronik.

Link do komentarza
Share on other sites

Wtedy przydaje się Inżynier Utrzymania Ruchu lub inny podobnie się nazywający, którym to można być po różnych kierunkach (ale bez technikum marne szanse :]).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.