Skocz do zawartości

Ciężkie początki. Kilka pytań


glajten

Pomocna odpowiedź

Witam

Może ktoś mi znormalizuje te wszystkie informacje, które otrzymałem siedząc na tym forum.

Więc tak będę miał programator JTAGcable II

wiem że trzeba mieć kompilator, napisać program a potem wgrać go do pamięci procesora tylko że nie wiem jak jest z tymi nóżkami. JTAGcable II o ile dobrze widziałem ma wyjścia na 10 nóżek o różnych ciekawych nazwach i teraz czy do tego programatora muszę mieć procesor o dokładnie 10 nóżkach? Bo czytałem że dużo procesorów pasuje do tego programatora i niekoniecznie mają 10 nóżek. (Ciężko jak diabli) no i jak już uda się wgrać ten program to co potem? Czyli jak podłączyć resztę (jakiegoś) układu co np ma diodę i ona ma mrugać. A reszta? (pomijając programowanie) Jeśli chce diodę i silnik i np mają one na przemian działać to które nóżki do czego podłączyć? Chce w przyszłości zrobić samoobracający się statyw z silnikami krokowymi który będzie wyzwalał migawkę w aparacie i robił foto do panoram 360/360. Za info z góry dziękuję. Jak coś niejasno napisałem to poprawię.

Link do komentarza
Share on other sites

heh - http://mikrokontrolery.net/index.htm

poczytaj co i jak, moze jakas plytka ewaluacyjna gotowa? Albo sam jakas zrob? Generalnie musisz stworzyc uklad w ktorym programowany procesor ma pracowac - uklad ktory dostarczy mu stabilnego zasilania na odpowiednich liniach oraz polaczy peryferia z liniami I/O

I po co Ci na poczatek programator z JTAG? kup cos na usbasp albo stk500

Link do komentarza
Share on other sites

Jak masz w kompie LPT zrób programator na 4 rezystorach ja tak dawniej siedziałem

na takim i było spoko. Wy daje mi się, że nie kumasz za bardzo z elektroniki dlatego

też radze się pouczyć podstaw ( Ośla Łączka, elportal.pl ) silnika nie podłącza się się bezpośrednio do mikrokontrolera tylko np. przez tranzystor. Jak chcesz żeby Ci coś migało to radzę nie podłączać zwykłej diody bo nic nie zobaczysz tylko diodę LED. Nie obraź się ale twój post jest dziwny czy myślisz, że na całym świecie jest tylko jeden mikroprocesor i wszyscy wiedzą, że właśnie ten chcesz zaprogramować i od razu przewidzą jak będzie działał twój program i napiszą Ci gdzie podłączyć co by działało tak jak zechcesz ? Mogę Ci jednak powiedzieć, jako doświadczony jasnowidz, że nóżkę podpisaną jako VCC w specyfikacji podłączasz do + zasilania a GND do - zasilania. Tylko uważaj napięcie raczej nie powinno być większe jak 5V a czy może być mniejsze to już mi ciężko przewidzieć 🙂. Ucz się kombinuj i wszystko Ci się rozjaśni. Jeszcze raz radze zacząć od początku. Mikrokontrolery możesz odstawić na trochę później jak już załapiesz podstawy dowiesz się co to tranzystor i jak działa oraz po co są rezystory, kondensatory, diody, cewki, dławiki, stabilizatory, fotorezystory etc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.