Skocz do zawartości

Sposób na łączenie przycisków bez lutownicy


Langustaw

Pomocna odpowiedź

Ogółem, jeśli masz na myśli zwykłe microswitche takie jak poniżej:

Przelacznik-microswitch-Tact-switch-5mm-

to po prostu wsadź je w płytkę, od pomiędzy przycisk a płytkę kapnij kropelki, a potem metodą oplotową podłącz przewody, tak jak tu:

189854-wire_wrap_closeup_small1_350.jpga

A tak na serio, nie łatwiej kupić lutownicę za 30 zł, i zlutować niż bawić się w takie oplatanie oplotów na oplotach? Tym bardziej że lutowanie naprawdę nie jest takie trudne jak się wydaje 🙂

Chyba że chcesz mieć satysfakcję mi możliwość pochwalenia się niecodziennym sposobem zmontowania projektu.

😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Langustaw hmm... no to chyba sam od razu podałeś rozwiązanie 😉 Akurat do takich przycisków bez problemu podepniesz się przewodami zaciskanymi jak na ostatnim zdjęciu. Nie wiesz pod jakąś nazwą odszukać takich połączeń czy problem leży jeszcze gdzieś indziej?

Link do komentarza
Share on other sites

11 minut temu, Treker napisał:

@Langustaw hmm... no to chyba sam od razu podałeś rozwiązanie 😉 Akurat do takich przycisków bez problemu podepniesz się przewodami zaciskanymi jak na ostatnim zdjęciu. Nie wiesz pod jakąś nazwą odszukać takich połączeń czy problem leży jeszcze gdzieś indziej?

Kolega który się na tym zna pisał ze nie mam wyjścia i muszę lutowac wiec wolałem się upewnić.

i również nie wiem jak nazywają się te kabelki.

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz zastosować konektory, nawet bez lutowania (odpowiedni przewód zaciśniesz kombinerkami albo - jeśli jesteś odważny - nawet w zębach). Gdzieś tak po piątym konektorze polecisz do sklepu po lutownicę (po drodze do dentysty).

A to tylko podłączenie kabelków do przycisków... z drugiej strony trzeba podpiąć do Leonarda albo Pro Micro... a tam już będą schody.

Link do komentarza
Share on other sites

26 minut temu, ethanak napisał:

Możesz zastosować konektory, nawet bez lutowania (odpowiedni przewód zaciśniesz kombinerkami albo - jeśli jesteś odważny - nawet w zębach). Gdzieś tak po piątym konektorze polecisz do sklepu po lutownicę (po drodze do dentysty).

A to tylko podłączenie kabelków do przycisków... z drugiej strony trzeba podpiąć do Leonarda albo Pro Micro... a tam już będą schody.

Polecam spojrzeć na zdjęcia wyzej.

do płytki nie muszę lutowac 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Były kiedyś nawet takie owijarki do montowania elementów przewlekanych do pcb za pomocą drutu srebrzonego, niestety wraz z upowszechnieniem się elementów montowanych powierzchniowo odeszły do lamusa. Lutownice z grotem czeka chyba podobny los bo teraz lutuje się w opiekaczach albo na żelazku tudzież hot-air.. i zniknie z atmosfery słodki zapach topionej cyny z kalafonią a jej miejsce zajmie (specjalne) żelazko za tysiaka i pasta do chemicznego cynowania ścieżek.

Aż się rozckliwiłem nad tą cyną z 40% zawartością ołowiu, chyba sobie coś przylutuję na pohybel nowoczesności :)

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, atMegaTona napisał:

Były kiedyś nawet takie owijarki do montowania elementów przewlekanych do pcb za pomocą drutu srebrzonego

A w MT (chyba na początku lat 70-tych) był nawet artykuł o wyższości połączeń owijanych nad lutowanymi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.