Skocz do zawartości

Lutownica z podajnikiem cyny


Anonim

Pomocna odpowiedź

Witam, z powodu sprawnej tylko jednej ręki, mam trochę problemów w kursie lutowania Forbotu i widzę, że powinienem kupić lutownicę z podajnikiem cyny np.  https://allegro.pl/oferta/lutownica-z-podajnikiem-cyny-30-60w-dwuzakresowy-9237953329

Czy któryś z kolegów stosuje lub wie coś więcej na temat praktyczności takiej lutownicy? Chodzi mi głównie o precyzję podawania i łatwość wymiany spoiwa, czy podawane jest ono na grot?

Przypuszczam, że w Arduino może się ona sprawdzić, ze względu na stosunkowo dużą odległość najbliższych punków lutowniczych, wynoszącą 1/10", ale nie samym Arduino człowiek żyje. Proszę o odpowiedź na moje pytania.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić lutowania jedną ręką. Jestem pod wielkim wrażeniem, że próbujesz nauczyć się tej umiejętności będąc w tym stopniu niepełnosprawnym. Osobiście do lutowania płytek odradzam stosowania tego typu lutownic. Polecam zaopatrzyć się w lutownicę, która ma wymienne groty i zaopatrzyć się w groty "wkrętakowe" pozwoli to na szybsze przekazanie ciepła do padu i nóżki elementu, przez co czas podawania cyny się znacznie skróci niż przy używaniu "szpiczastych" grotów.

Powinno to znacznie pomóc Ci w skróceniu tworzenia jednego połączenia, co myślę, że przy Twojej niesprawności będzie bardzo przydatne.

Zastanowiłbym się nad jakąś przyczepką do kolby, żeby móc lutować i podawać cynę jedną ręką.

Link do komentarza
Share on other sites

@thep Kolega Ethanak w innym wątku, wyjaśnił mi jak można to robić bez użycia ust. "Lutownica leży na dłoni między kciukiem i wskazującym. Coś jak pałeczka przy kaczce po pekińsku. Co do podawania spoiwa - lepiej mniej niż za dużo (łatwiej poprawić). Spoiwo trzymasz między środkowym i serdecznym (ew. jak nie wyjdzie, to między serdecznym i małym, ale wtedy tracisz punkt podparcia). Owszem, przy następnym punkcie musisz poprawić (masz tylko niewielką możliwość ruchu)." Przyczepka do kolby raczej podnosiłaby jej wagę. Bardzo ciekawy pomysł z tymi grotami wkrętakowymi, kiedyś zastanawiałem się, czy nie stosuje się ich do pobielania gwintu wewnętrznego w nakrętkach😉 Ale nie będą one zbyt intensywnie nagrzewać nóżki w stosunku do pola lutownicze go?

Edytowano przez Anonim
poprawki gramatyczne
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.