Skocz do zawartości

Notebook (Asus eee pc x101ch) nie włącza się


szemiel

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie, przychodzę z prośbą o pomoc :)

Sprawa wygląda tak, że mój notebook ma podświetlany przycisk zasilania. Ostatnim czasem gdy chciałem go włączyć, to postanowił się sprzeciwić i nie gada ze mną do teraz, dokładniej opisując wygląda to tak, że gdy klikam przycisk zasilania, to ten zaczyna mrugać jednakże laptop nie wydaje żadnych dźwięków które mogłyby pokazać, że działa. Po czasie padła bateria i mimo stałego dojścia do prądu dalej jest to samo. Laptopa próbowałem odpalić na wiele sposobów tj. trzymanie przycisku zasilania i czekanie aż się wyłączy, jednakże nawet tego nie chciał zrobić, próbowałem także trzymać przycisk zasilania oraz klawisz odpowiadający za tryb uśpienia jednakże to również się nie sprawdzało. Macie jakieś pomysły, co mógłbym zrobić aby ruszył? Nie rozkręcałem go jeszcze, jednakże specjaliści twierdzą, że może być spalona płyta główna, jednakże ja chcę spróbować jakkolwiek inaczej go wybudzić. Stan laptopa przypomina stan hibernacji, jednakże nie potrafię go wybudzić. Z góry dziękuję, i prosze o pisanie konkretnych odpowiedzi, a nie komentarzy typu "słabi specjaliści", "jakim cudem to sprawdzili", "laptop do śmietnika :)" i tym podobnych. :)

Link do komentarza
Share on other sites

Czasem na YT oglądam filmy Daniela Rakowieckiego (tak się nazywa kanał) - facet specjalizuje się w naprawie laptopów, i zazwyczaj dostaje sprzęty z opisem problemu w stylu "nie włącza się", "tylko miga przycisk zasilania". Objawy zwykle są zupełnie nic nie mówiące. Przyczyny są bardzo różne. Zalania, przepalenia elementów sterujących zasilaniem (a jest sporo tych obwodów), zwarcia od zbyt delikatnego złącza baterii, jakieś problemy z BIOS-em, me regionem (nie tylko w BIOS-ie), kabelkami od matrycy LCD, uszkodzenia od przegrzania po "pełzających" problemach z działaniem elementów chłodzących. Czasem zupełne banały, które naprawia w "kilka" minut bez zaawansowanego sprzętu.

Pooglądaj, jeśli masz czas. Asusów naprawiał sporo, ładnie omawia co się dzieje i dlaczego. Możesz się zapoznać z procedurą namierzania problemu. Może nawet znajdziesz naprawę swojego modelu. Więcej chyba się nie da pomóc na podstawie informacji, że włącznik miga, i koniec.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.