Skocz do zawartości

Moduł Bluetooth do stopera


Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Cześć Wam.

Myślę, że to będzie odpowiednie pytanie do działu „Zupełnie zieloni”.

Mam stoper, który jak to stoper mierzy czas XX.XX.XX (minuty.sekundy.setnesekundy), urządzanie to ma na płycie fabryczne „wyjście” na tzw. „Chip RF” (433 MHz) – 4 piny: RF, TX, GND, VCC i przez to wyjście można wysyłać wynik pomierzonego czasu na dodatkowy, zewnętrzny wyświetlacz

A ja chciałbym, żeby jeszcze dodatkowo stoper wysyłał ten wynik po „Bluetooth” na komórkę – czy to jest kwestia dołożenia układu Bluetooth czy bardziej skomplikowana sprawa? Jeśli moduł Bluetooth to czy wystarczy np. HC-06 (salve) czy musi być master (HC-05)?

Edytowano przez __Magic__

A czego sie spodziewales?? Ze przeczytam za ciebie dokumentacje? ze spedze tydzien na poszukiwanie informacji czy ten caly stoper wspolpracuje z blue i jak wysyla dane?? Troche sie przeliczyles...dostales odpowiedz adekwatna do pytania....nawet ci sie nie chcialo podac modelu a oczekujesz cudow....szkoda slow

(edytowany)

Cześć Wam,

skoro nie ma chętnych do pomocy, to może będę się uczył na Waszych oczach i komentował na bieżąco 😉 

(komentarze w stylu "... poszukaj w necie" sobie podarujmy)

To zaczynam opowieść:

(1) założyłem, że skoro stoper ma na płytce 4 piny (GND,VCC,RX,TX) to nie tylko wyświetla pomierzony czas na wyświetlaczu ale również go "wysyła", muszę go tylko przesłać dalej i rozkodować 😉

(2)wymyśliłem, że aby sprawdzić co się dzieje na tych pinach RX, TX - to kupię sobie Arduino i sprawdzę, dodatkowo kupię moduł HC-05 (bo jak już sprawdzę to wyślę "to" po Bluetooth'cie na komórkę

(3) Arduino dzisiaj przyszło, podłączyłem do niego stoper i ... "czytam" co przychodzi na piny TX,RX wygląda to tak:

 1201025326_Zrzutekranu2021-12-1o19_52_29.thumb.png.ccfd6fe2d605038ff0b4644e3d32e4e2.png

czyli w momencie "przeczytania" czasu na ekranie stopera, przychodzi po RX ciąg 10 liczb, póżniej znowu "lecą" minusjedynki. - na razie nie wiem co z tym jeszcze zrobić.

(4) podłączyłem do tego jeszcze HC-05, żeby "to coś", ten ciąg znaków wysłać na komórkę, może wyjdzie coś lepszego? 

IMG_5346.thumb.JPG.c648b592ddbac01d791c0c74d03b8be7.JPG

 

I tu pierwszy problem. Mój telefon to iPhone, a iPhon'y nie współpracują z modułami bluetooth wersji 2.0 "low energy" czyli nie współpracują z HC-05 !!! Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem 😞 Na jakiejś starej Nokii z Androidem HC-05 się sparował bez problemu:

IMG_5344.thumb.JPG.f4d6971a266923623a86d31396c46996.JPG

Ale nie o to chodzi, to musi działać na ajfonie przede wszystkim!

Tyle na dziś - muszę poczytać co dokupić i zamówić. Chętnie poczytam Wasze rady w tej sprawie. Dożo 😉

 

Edytowano przez __Magic__
(edytowany)
1 godzinę temu, __Magic__ napisał:

skoro nie ma chętnych do pomocy, to może będę się uczył na Waszych oczach i komentował na bieżąco

A co to, jakiś przymus panie hrabio? Chętni pewnie by się znaleźli ale z takim pretensjonalnym podejściem ciesz się że ktokolwiek odpowiedział. Gdybyś chociaż zająknął się o tym jakie próby przeprowadziłeś to wyglądałoby to znacznie lepiej, skoro chcesz gotowca należało napisać w dziale zleceń, być może ktoś za odpowiednią opłatą opracowałby urządzenie którego potrzebujesz. 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1

Hrabio ?

Pretensje?

Ja? Jak na razie to Wy dwaj macie pretensje i to nie wiadomo o co? Macie jakieś problemy emocjonalne?

Cieszyć się, się że ktoś mi odpowiedział? Oooo co za łaskawość, nie cieszę się bo nie ma z czego, żadnej merytorki w Waszych wypowiedziach nie znalazłem. Zdecydowanie lepiej by było jakbyście nic nie napisali - na jedno by wyszło. 

Nie wiesz o co pytam, nie rozumiesz to nieodpowiadające, nie pisz bzdurnych postów - bo nic nie wnoszą oprócz spamu.

Jeśli jest ktoś na tym forum, kto wie o co pytam i chętnie dzieli się wiedzą to chętnie poczytam - jeśli nie ma, to też nie problem, są inne fora.

Napisałem posta i zostałem przez Was zaatakowany! Robicie antyreklamę temu portalowi. 

Szkoda słów.

 

 

  • Nie zgadzam się! 1
2 minuty temu, __Magic__ napisał:

Cieszyć się, się że ktoś mi odpowiedział? Oooo co za łaskawość

I przez takie aroganckie podejscie nikt Ci nie pomoze...nawet jesli moja odpowiedz byla dla Ciebie glupia czy cos podobnego to powinienes ugzyzdz sie w jezyk i przemilczec bo puki co to ty tu jestes turysta, nie ja...

Ugryzlo Cie okrutnie ze wspomnialem o szukaniu w necie...hmm, ale oczekujesz ze ktos bedzie szukal...hmmmmm wystarczylo podac model i jakis link do dokumentacji (obowiazkowo!) i twoj problem jest rozwiazany w 15 sekund, no ale sie nie chcialo poszukac...bo niby po co? Ja nic zlosliwego Ci nie napisalem, a napisalem bo chcialem Ci normalnie pomoc...ale juz nie chce.

Dnia 26.11.2021 o 09:38, __Magic__ napisał:

Mam stoper, który jak to stoper mierzy czas XX.XX.XX (minuty.sekundy.setnesekundy), urządzanie to ma na płycie fabryczne „wyjście” na tzw. „Chip RF” (433 MHz) – 4 piny: RF, TX, GND, VCC i przez to wyjście można wysyłać wynik pomierzonego czasu na dodatkowy, zewnętrzny wyświetlacz

No a co z tego postu wynika? Masz jakiś stoper który coś wysyła na jakiś moduł 433MHz nawet nie raczyłeś podać co to za moduł lub chociaż jego zdjęcia. No wybacz ale mi się szklana kula potłukła no i nic nie wyczaruje. 

12 minut temu, __Magic__ napisał:

Napisałem posta i zostałem przez Was zaatakowany! Robicie antyreklamę temu portalowi. 

Szkoda słów.

Dokładnie 

8 godzin temu, farmaceuta napisał:

I przez takie aroganckie podejscie nikt Ci nie pomoze...

Ja jestem arogancki?

Ja tylko zadałem pytanie? To Ty pod moim postem z pytaniem wpisałeś dwa, kompletnie bezsensowne, niekompetentne i nic nie wnoszące posty!!! Po co? 

Jeśli nie rozumiesz pytania - to nie odpowiadaj !!!

Żeby odpowiedzieć na moje pytanie, potrzebne są dwie rzeczy (1) wiedza i (2) chęci – Ty nie masz ani jednej ani drugiej!

Przejrzałem Twoje posty. Tragedia, tylko „bicie piany” i typowe „gównoinformacje” żadnych wartościowych wypowiedzi, a już Twoje wypowiedź z porównaniem przeciążenia wyjść Arduino z wyłącznikami automatycznymi, które jeszcze mylisz z bezpiecznikami – to już mistrzostwo !!!

Jeśli Ty jesteś gugru na tym forum, to rzeczywiście nic tu po mnie, szkoda czasu.

1 godzinę temu, __Magic__ napisał:

a już Twoje wypowiedź z porównaniem przeciążenia wyjść Arduino z wyłącznikami automatycznymi, które jeszcze mylisz z bezpiecznikami – to już mistrzostwo !!!

....co? Nie przypominam sobie nic takiego, ale dobra mniejsza z tym..Ja skonczylem ze swojej strony.

 

 

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...