Skocz do zawartości

Oscyloskop bateryjny/akumulatorowy/przenośny


Mialek

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, od kilku dni rozglądam się za oscyloskopem, przeczytałem już dość sporo tematów odnośnie oscyloskopów, ok. 5 lat temu nie miałem pojęcia za bardzo o elektronice, obecnie, dzięki temu forum nauczyłem się i naprawiam sterowniki klimatyzacji, sterowniki rolnicze do maszyn(opryskiwacze, siewniki, kombajny itp.), tworzę sterowniki oparte o Arduino do wyżej wymienionych maszyn i urządzeń gdzie z racji wieku maszyn - brak wsparcia technicznego i części. Nauczyłem się języka komputerowego jak i diagnostyki i naprawy podzespołów, nawet zrobiłem na rasperry Pi i OpenCV sortownik kolorów, kształtów, wielkości elementów na taśmie. Za co bardzo serdecznie dziękuję. 

Ale do sedna: 

Z początku napaliłem się na oscyloskop USB Hantek6074BD 4 x 70Mhz, próbkowanie w czasie rzeczywistym: 1GSa/s

Zacząłem czytać o nim i dowiedziałem się że to jest zabawka nie oscyloskop,(ale nikt nie pisze, co w nim jest nie tak)

Bardzo polecane są RIGOL DS1074Z i Siglent SDS 1104X-E, tylko pytanie, czy Rigol lub Siglent można przerobić na zasilanie AKU bądź z laptopa?

Hantek ma "długość rekordu pamięci: 64k" gdzie stacjonarne mają po kilka Mb pamięci. (Mój rozum podpowiada że w hanteku o wiele mniej przebiegu zapiszę, tylko ile mniej)

Mój budżet:

2tyś, oczywiście regulowany, +-1tyś zł (skłaniam się czemuś za 1500zł, za resztę przewody, igły, cęgi do pomiaru natężenia)

Moje wymagania:

- Jako że często prowadzę serwis na polu, podwórku klienta potrzebował bym czegoś zasilanego akumulatorowo bądź z laptopa - (z bólem mogę odpuścić jak nie ma to sensu, ewentualnie czy oscyloskopy poprawnie pracują z przetwornicą 12v/220v ?)

- zapis przebiegu przez kilka minut w celu późniejszej analizy. Czemu kilka minut? Czasami Anomalie występują w trakcie działania automatyki, a nie od samego początku. 

- sprawdzane będą czujniki przepływu, prędkości obrotowej, cisnienia, itp. co jest w maszynach/samochodach

- chciałbym również cęgi do mierzenia prądu, (ostatnio byłem na serwisie soft startu, silnik 3F 7KW, zab. B20A, wg. tab. znam. max 18A poboru, przy wolnym rozruchu wywalało zab. multimetrem cęgowym ciężko złapać jaki prąd osiąga silnik podczas wolnego startu, zanim zadziała zab.)   Wg. klienta, wcześniej nie wyrzucało.

- Sprawdzanie końcówek mocy w sprzęcie grającym, co wchodzi do końcówki, i co wychodzi z końcówki.

- proste pomiary przy projektach sterowników na Arduino.

- Ostatnio zbudowałem sterowanie oświetleniem na Wemos, ale nie wiem jak, gdy wkładałem do gniazdka obok, zasilacz, ładowarkę, to zmieniał się stan na wyjściu, tzn. włożenie ładowarki do gniazdka zapalało, bądź gasiło światło... 😄, takie anomalie też chciałbym sprawdzić. 

 

Moje założenia nie są mocno wymagające, więc może ten Hantek lub może PICOSCOPE wystarczy?

 

Dzięki wielkie za każdą odpowiedź, jak był już taki temat, to usuwam, ale nie znalazłem, może źle szukam 😉

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.