Skocz do zawartości

Czas odmierzany w minutach na arduino


faustin

Pomocna odpowiedź

#define TIME 15 // W minutach
  byte stan = 0;
  uint32_t last_time = 0;

void setup() {  
   //serial
   //pinmody etc
}
  
void loop() { 
  if (digitalRead(5) == LOW) {
    delay(1000); //opóźniacz dla drgania styków
  last_time = millis();
  stan = 1;
  }
  
  if (millis() - last_time > (TIME * 60000UL) && stan == 1) {
    digitalWrite(3, HIGH);
    stan = 0;  
    } 
  }

Nr pinów przykładowe

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

I zamiast jechać z jakimiś STM'ami, bibliotekami HAL, VScode czy innymi językami, to skup się tylko na np. "C" i Arduino...bo widać że podstawy Ci z głowy wyleciały 😉 (i nie odbieraj tego jako złośliwości, tylko jako radę początkującego który też czasem za dużo by chciał na raz i wszystko się w głowie "krzaczyć" zaczyna😜)

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, farmaceuta napisał:

I zamiast jechać z jakimiś STM'ami, bibliotekami HAL, VScode czy innymi językami, to skup się tylko na np. "C" i Arduino...bo widać że podstawy Ci z głowy wyleciały 😉 (i nie odbieraj tego jako złośliwości, tylko jako radę początkującego który też czasem za dużo by chciał na raz i wszystko się w głowie "krzaczyć" zaczyna😜)

Nie będzie przecież wiecznie robić w C i siedzieć w Arduino. Tyle tylko jak robię dłużej coś w innym języku albo nie robię długo w c to zapominam 

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, faustin napisał:

Nie będzie przecież wiecznie robić w C i siedzieć w Arduino. 

Najpierw sie raczkuje...jak już się czlowiek DOBRZE nauczy to zaczyna chodzić...jak już DOBRZE chodzi to zaczyna uczyć się biegać itp itp itp...😉 powtarzam! Nie odbieraj tego jako złośliwości...z perspektywy czasu jednak wydaje mi się że lepiej opanować jeden język i to "zabawkowe" Ardu niż dużo rzeczy "tak se"...

Link do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, faustin napisał:

Wydaje mi się że lepiej znać wiecie rzeczy tak se a później rozwijać się w jednym kierunku. 

I tak...i nie😉 (punkt widzenia od punktu patrzenia) 

 

33 minuty temu, faustin napisał:

 A ty od jak dawna nad tym wszystkim siedzisz ?

W arduinach 2.5 roku, (ale już więcej powinienem umieć 😜) chodzi o to że jak nie obadasz jednego języka dobrze to Ci się będzie mylić strasznie

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko żeby znać nawet wiele rzeczy "Tak se" trzeba je poznać. "Tak se" to można powiedzieć po roku pisania w psedo C++ arduinowym. Błedy takie jak ten wyżej popełnisz w każdym języku bo to nie był błąd pisania w języku C a błąd układania logiki. A praca programisty polega właśnie na rozwiązywaniu takich problemów często, a nie pisaniu tylko nowego kodu. Jeśli nie wiesz gdzie masz bład musisz się nauczyć debugować kod, nawet statycznie bo bez tego to wiecznie ktoś bedzie za Ciebie to pisał 

Edytowano przez Dantey
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

51 minut temu, faustin napisał:

A oprócz Arduino to co jeszcze robisz ? I czy to tylko Twoje hobby takie czy może zainteresowałeś się bo np. masz to w pracy 

Tylko hobby😉 no zawsze mnie interesowały zasady działania różnych rzeczy... jakieś maszyny, automaty, sterowniki, elektronika,modelarstwo i mnóstwo rzeczy pokrewnych i nie pokrewnych😜 obecnie wciągnął mnie temat inverterów(np. 12/230v) i wszystkie zagadnienia z tym związane..czyli mosfety,igbt, drivery, jak zrobić sinus za pomocą pwm, jak wykonać trafo itp itp itp...(i to o czym mówiłem) do tematu elektroniki podszedłem "tak se" bo chciałem wiedzieć wszystko na raz i dziś się drapie po głowie czemu tam dioda a tu nie?🤔 A czemu taki rezystor? A po co ten kondensator?? A jak obliczyć ten czas?? A ten prąd?? Hmmm🤔🤔🤔 

Link do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, farmaceuta napisał:

Kuźwa...wykrakaleś😅

Cóż powiedzieć, to nie pierwszy raz kiedy Pani @faustinczeka na gotowce. 

 

14 godzin temu, faustin napisał:

Wydaje mi się że lepiej znać wiecie rzeczy tak se a później rozwijać się w jednym kierunku.

Przepraszam za taką prywatę ale u ciebie jest problem z podstawami i logiką. Co z tego że wpiszesz sobie w CV że programujesz w Javie, C, C++, brainfucku, jak ani jednego języka nie opanowałaś nawet u podstaw? Nie zależnie od tego w czym piszesz dany kod zasady zawsze są te same, zmienia się tylko sposób wyrażenia myśli programisty (jakkolwiek to nie brzmi). 

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, _LM_ napisał:

Cóż powiedzieć, to nie pierwszy raz kiedy Pani @faustinczeka na gotowce. 

 

Przepraszam za taką prywatę ale u ciebie jest problem z podstawami i logiką. Co z tego że wpiszesz sobie w CV że programujesz w Javie, C, C++, brainfucku, jak ani jednego języka nie opanowałaś nawet u podstaw? Nie zależnie od tego w czym piszesz dany kod zasady zawsze są te same, zmienia się tylko sposób wyrażenia myśli programisty (jakkolwiek to nie brzmi). 

A czy ja gdzieś napisałam że programuje w C i Javie ? Ja się tych jezykow uczę i wydawało mi się zawsze że to forum służy głównie do pomocy w nauce ? I jak mam się uczyć nie pytając ? 

Ale jeśli się mylę i to forum do czegoś innego służy to nic tu po mnie kasuje konto i już nigdy więcej nie będę Was drażnić. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.