Skocz do zawartości

Brak zasięgu i możliwości znalezienie sieci w module gsm NB-IoT HAT - GSM SIM7020E przy podłączeniu do stm32


Sup3r3kk

Pomocna odpowiedź

Czesć, 

przychodzę z problemem, takim iż po podłączeniu modułu gsm NB-IoT HAT - GSM SIM7020E do stm32L476RG mam komunikacje, ale nie znajduje mi kompletnie sieci i przy zasilaniu z płytki i przy zasilaniu z ładowarki do telefonu 5V 2A i kondensatora 1000uF( słyszałem, że konieczne jest chwilowe 2A jak znajduje sieć a stm32 tyle nie daje) i nadal mój GSM nie może podłączyć się do sieci. Testowałem go z kartą T-mobile i PLUS. po wpisaniu AT+COPS=? pokazują się sieci Era i Plus ( nawet przy karcie z T-mobile), ale manualnie przy próbie połączenia wyskakuje error. AT+CSQ=? daje 0,0, więc zasięgu też nie ma. W telefonie karty obie działają normalnie i mają zasięg. ( nie wiem czy problemem może być używanie w budynku ok 1,5m od okna? Czy może problemem jest zasilanie? 

Link do komentarza
Share on other sites

Ten moduł wymaga karty pod M2M, np. Orange (ale chyba Cat. 1M) ma takie w abonamencie, chyba 20 MB za dychę miesięcznie. Ten ma akurat niski pobór energii. Ty pewnie potrzebujesz teraz abonamentu albo SIM800, SIM868. Za 10 lat będzie jak znalazł, jak wyłączą GSM (ten układ nie ma z GSM nic wspólnego), to proste telefony będą korzystały pewnie z tego do komunikacji głosowej. Może da się jeszcze zwrócić.

Edytowano przez matsobdev
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie, dowolny starter nie zadziała z tym modułem. Te wszystkie nowe rzeczy, typu NB-IoT, LTE Cat. 1M to dostępne są jako typowy interfejs maszyna-maszyna, wszelkie liczniki energii, wodomierze, inteligentne rzeczy podłączone do sieci komórkowej bezpośrednio. T-Mobile ma pewnie w ofercie NB-IoT, ale jak w Orange jak mniemam, nawet w punkcie nie kupisz tego, tylko sprzedają to w ich imieniu dealerzy. Wniosek taki, trzeba abonament, jeśli jest dostępny dla osoby fizycznej - trzeba sprawdzić. A GPS masz już? SIM868 go też ma. A jeszcze jest opcja na SIM7000E - LTE Cat M, NB-IoT, GSM (GPRS, EDGE), GPS - ten to ma wszystko - tylko tam jakieś niuanse mogą być, coś przy 7080G było, że jednocześnie nie może używać GPS i komórkowych, czyli fix'a (to już ciepły :P) musi łapać i łączyć się z siecią, jak chce sprawdzić położenie i wysłać dane. Jak jest opcja, zwracaj.

Np. oferta Orange. W porównaniu z prepaidem, nie powala na kolana, ale to od zastosowań zależy.

Edytowano przez matsobdev
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Gps mam już ogarnięty innym modułem wraz z programem. Teraz chciałem przejść do wysyłania zmiennych na ThingSpeak'a. Wybrałem fajną płytkę, aby już nie musieć się bawić w obniżanie napięcia i stabilizacje, na takie connect&run liczyłem. Tym bardziej, że na botlandzie jest to nakładka na arduino i wiki waveshare'a pisze, że można wysyłać sms'y i że z każdą kartą działa. Jaki moduł gsm byś mi polecił, najlepiej taki, że podłączam RxTx 5V GND i działa, ew jakiś inny, który obsłuży już normalne karty?( chociaż zasilanie i tak osobne będzie trzeba zrobić bo z stm'a nie wyciągnę 2A. W planach miałem zasilać powerbankiem z dwoma wyjściami. Jedno na stm'a i drugie gsm)

 

Deadline inżynierki coraz bliżej a tu takie niuanse się dowiaduje ;v.

Edytowano przez Sup3r3kk
Link do komentarza
Share on other sites

Tyle co napisano, to wiadomo. Ciężko powiedzieć, ale co pewne, tanie kable połączeniowe, czy niepewna płytka stykowa i goldpiny albo wszystko razem to może nie zadziałać. Ja bym lutował przewody zasilające do płytki. Na innych lepszych zdjęciach innych podobnych, też dużo wersji to ma widać, żę pewnie przez diodę zasilany jest układ, więc coś zbije, żeby 5 V mogło być na wejściu. Choć ja bym ze sklepu zamawiał, który zadał sobie trudu, aby swoją stronę mieć.

Co do zasilania powerbankiem, to klasyka, czyli wyłączanie przy niskim poborze, jeśli to ma znaczenie, chyba, że tylko pokazowo ma działać 😄

Swoją drogą, taki zestaw Iot on nRF9160 dołącza do zestawu przedpłaconą kartę z nie wiem, 20 MB do wykorzystania "globalnie" - tam świadczone są usługi. Są też dostępne widzę karty M2M, jakieś 1nce. Ciekawy temat, bym musiał spróbować, bo nowa technologia, dostępna, dużo zalet - pobór mocy, zasięg w piwnicach itp. I niby 10 ojro na 10 lat - trzeba sprawdzić hasło marketingowe.

Pewne zastosowania to da radę. PS. W sumie tylko klienci biznesowi, choć pewni chodzi im o zwroty. Albo taki Hologram, testowa karta za zadmo, ale przesyłka 10 USD, tylko kto to dowiezie i czy opłata manipulacyjna jak PP to będzie dojdzie.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.