Skocz do zawartości

[Zlece] Dokończenie projektu HAT obsługujacego DHTxx i DS18B20 dla esp32


WMP

Pomocna odpowiedź

Cześć, nie jestem elektronikiem, mam zerową wiedzę i mało czasu. Potrzebuję płytki wykonanej w jlcpcb lub podobnej firmie, która pozwoli mi łatwo wpinać skrętki 4p rj45 - DS18B20 lub DHTxx oraz podłączyć taśmę 10 pin aby podłączyć przekaźnik 8 portowy. Do połaczenia termometrów do rj45 wykorzystuję propzycję standardu https://opencircuits.com/images/a/a3/A_Guide_to_the_1WRJ45_Standard.pdf (strona 13). Na płytce ma działać ESP32. Każdy port rj45 ma być konfigurowalny za pomocą zworki - DS18B20 lub DHTxx. W przypadku DHTxx ma być możliwość wybrania napięcia 5V lub 3.3V oraz włożenia do złączy żeńskich odpowiedniego rezystora, aby zapobiec problemom ze zbyt długim przewodem. DS18B20 ma na sztywno ustawiony rezystor 4.75kOhm i zasilanie 5V. Projekt chcę po skończeniu opublickować na jakimś github czy innej stronie, aby kazdy mógł korzystać. 

 

Bazując na projekcie: https://github.com/nliaudat/esp32_8ch_motor_shield w wersji DC wykonałem mój własny projekt płytki:

image.thumb.png.7a8943690cf564485ec9409edb2e47af.png

image.thumb.png.b81fca423767342cc25fe8473d6c1c02.png

image.thumb.png.1460f581ce579062ea67f9014664efcf.png

image.thumb.png.2a74a427208a1b8a63a7e5600a0d9c24.png

 

Wydaje mi się że do zrobienia jest:

- Dodanie drugiego modułu na 8 złaczy RS45

- Poprawienie masy na PCB

- Sprawdzenie poprawności mojego projektu, poprawienie błędów (na pewno są ze ścieżkami przy zasilaniu USB, brakuje tam też diody separyjacej zasilanie USB od zasilania DC na 2.5/6.3mm). Jako że zasilanie było skopiowane z projektu na github, chciałbym aby osoba wykonująca to zlecenie poprawiła te błędy również u źródła. 

- Dodanie wyjść na przekaźnik.

- Lepsze opisanie na PCB portów.

- Wykonanie projektu obudowy w standardzie rack (musi być miejsce na wkrecenie uszu, wysokość 1U), który również można zamówić na jlcpcb. Lub propozycja gotowej obudowy z jakiegoś switcha. 

Edytowano przez WMP
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.