Skocz do zawartości

Jak wysterowac przelacznik przy pomocy kontaktronu?


mu4ddi3

Pomocna odpowiedź

Czesc, jestem amatorem i uczę się. Mam pewien problem i liczę, że ktoś mi tu pomoże.

Obecnie prototypuję taki układ, który po otwarciu drzwiczek ma zaswiecic pasek led 12v. 

W jego skład wchodzi:
- przetwornica i baterie 18650 takie jak tutaj: https://www.smartplaneta.pl/pl/products/przetwornica-napiecia-2x-ogniwo-18650-3-7v-na-12v-5579.html
- Kontaktron
- pasek led 12V

Przetwornica posiada pady, które należy zewrzeć aby ta zacząła pracować i podawać napięcie na wyjście do którego podłączone są ledy.
Chciałbym wysterować to przy użyciu kontaktronu, aby uruchomienie przetwornicy i zarazem zaświecenie ledów następowało w momencie otwarcia drzwiczek. 

Kłopot jest taki, że kontaktron który posiadam zamyka obwód gdy magnesy są obk siebie (drzwi zamknięte), a ja potrzebuję uruchomić ledy w momencie gdy kontaktron ma przerwany obwód (drzwi otwarte - magnesy oddalone).

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale myślałem o wykorzystaniu jakiegoś przekaźnika DC który byłby sterowany sygnałem niskim, tak, że gdy zasilę kontaktron np 12V i podepne go jako sygnał sterujący przekaźnikiem, to w momencie rozwarcia sygnał spadnie do 0 i przekaźnik przełączy się (byłby on podłączony do tych padów na przetwornicy).

Czy dałoby się to tak zrobić? A może jest prostszy sposb o którym nie wiem? Chciałbym to wykonać bez konieczności użycia mikrokontrolera typu arduino czy raspberry do tego aby zczytać sygnał z kontaktronu i wysterować tym przekaźnik.

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.