Skocz do zawartości

VGA DIY


Pomocna odpowiedź

WItam.

Dziękuję za słowa uznania.

Karta którą opisałem w projekcie jest tylko wyświetlaczem graficznym o wyjściu VGA.

Błąd opisu kodu dotyczy sygnałów BL= (wygaszanie) i VS= (synchronizacja pionowa)

Wprowadziłem małe zmiany w kodzie.

Sygnał zapisu do pamięci RAM i przypisanie linii adresowych działa poza obszarem wyświetlanym ( zezwolenie sygnałem BL ). Działa stabilniej przy wyższych częstotliwościach zapisywania danych. Sygnał WE przekierowałem przez sygnał zezwolenia na pin WR i zostawiłem procedurę zapisu dla kontrolera.

Cały wyświetlacz zapisuje się w ten sposób z szybkością niezauważalną dla ludzkiego wzroku. ( Dla mnie wystarczy )

W przyszłości chcę użyć sdram i fpga. Bedzie można zrobić małą grafikę animowaną.

Potrzebuję pomocy przy wysterowaniu możliwie prostym kodem SDRAM. Nie do końca rozumiem procedury zapisu i odczytu

pozdrawiam

image.thumb.png.dd57b324c104bcbb27b5f357e671407b.png1819548579_ZdjcieWhatsApp2023-02-22o20_34_28.thumb.jpg.7e23f0a2d265b5c3d26817e5c552d0cd.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 22.02.2023 o 21:35, kroszkanorber napisał:

W przyszłości chcę użyć sdram i fpga. Bedzie można zrobić małą grafikę animowaną.

Potrzebuję pomocy przy wysterowaniu możliwie prostym kodem SDRAM. Nie do końca rozumiem procedury zapisu i odczytu

pozdrawiam

image.thumb.png.dd57b324c104bcbb27b5f357e671407b.png1819548579_ZdjcieWhatsApp2023-02-22o20_34_28.thumb.jpg.7e23f0a2d265b5c3d26817e5c552d0cd.jpg

Cześć,

zobacz ten post - po winien być przydatny:

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Część. Dziękuję za linki. Czytałem o tym na fpga for fun. Dla mnie najbardziej zrozumiałe. Dzięki informacjom zawartym na stronie  fpga for fun zaczynam rozumieć noty katalogowe układów.

SDRAM nie są takie szybkie ze względu na sekwencję zapisu i odczytu z adresów nie występujących po sobie. Odświeżanie też jest małym wyzwaniem. Poza tym będę musiał napisać dodatkowy kod do jego obsługi. 

SRAM są wygodniejsze w obsłudze, za to cena do pojemności...

Kody staram się pisać sam bo wiem co robię, a kody napisane przez innych są dla mnie inspiracją i nauką.

Dziękuję za pomoc i brnę w to dalej. Inni sobie poradzili...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.