Skocz do zawartości

Silniki, przewody, koła...


giovanni

Pomocna odpowiedź

Witam,

 

będę prawdopodobnie potrzebował mocniejszych silników niż te z kursu. 

Jak wybrać takie silniki, jak nazywają się te przewody, które lutuje do takiego silnika i jak znaleźć koła i w jaki sposób je podpiąć, żeby napędzać cokolwiek takim silnikiem - bo jak rozumiem, nie zawsze będę miał do czynienia z gotowcem, jak w przypadku kółek dostępnych w kursie.  

 

Z pozdrowieniami

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz jakiś rysunek, wtedy będzie można coś więcej napisać w tym temacie. Jaką rolę mają spełniać silniki? Co układ będzie robił? Napisz więcej konkretnych informacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniki będą napędzać 2 koła 

o takie https://botland.com.pl/silniki-dc-katowe-z-przekladnia/16472-kolo-silnik-65x26mm-5v-z-przekladnia-481-przewody-5903351248136.html 

chcę, żeby były mocniejsze.  

Drugie moje pytanie to te kable, pod jaką nazwą znaleźć te kable, jeśli będę chciał przylutować dłuższe? 

No i koła, w tym przypadku są to gotowe koła z gotowymi silnikami. Jak wyciągnę silnik to jest tam jakiś plastikowy element na końcu. Co jeśli będę chciał użyć innych kół albo innych silników?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

W sumie, kupiłem w sklepie elektronicznym jakieś grubsze przewody, przetestowałem na swoich silnikach modelarskich z  kursu o budowie robota i działają. 

Zastanawiam się w sumie czy już je lutować, czy może podmienić te silniki na jakieś mocniejsze, bo w sumie konstrukcja mechaniczna, którą skręciłem jest wystarczająco lekka, że jeden silnik jest w stanie to uciągnąć. Z drugiej strony, dodam jeszcze więcej elementów, więc może warto by było już użyć mocniejszych silników. Stąd moje pytanie - czy byłby ktoś tak uprzejmy, doradzić mi, jak łatwo podmienić te silniki? Pytania mam następujące.

1. Czy da się w prosty sposób zastąpić silniki z kursu (te które podlinkowałem powyżej) na mocniejsze, zostawiając te żółte koła, obudowy itp? 

Widzę, że ten np.  jest niemal identyczny ale moment wynosi 0.8 zamiast 0.5 

https://botland.com.pl/silniki-dc-katowe-z-przekladnia/16016-silnik-dc-148-3-6v-z-podwojnym-walem-200rpm-5904422344078.html

czy to jest w stanie pomóc? I jak jestem w stanie sprawdzić czy mam te silniki czy te drugie z momentem 0.5? 

Co z kolei z takimi silnikami https://botland.com.pl/silniki-dc-katowe-z-przekladnia/2489-silnik-dc-dagu-dg01d-1201-45v-z-podwojnym-walem-2szt-6952581600893.html

czy mogę po prostu kupić te? Widzę, że tutaj jest 4,5 V więc robot shield z kursu powinien się nadać?

2. Co w momencie, jeśli będę budował coś jeszcze innego i będę chciał użyć innych, customowych kół? Jestem świadomy, że nie zawsze będę miał gotowe rozwiązanie jak w tym przypadku i trzeba będzie użyć jakichś rozwiązań z zakresu przełożenia napędu jak mniemam? Czy ktoś zna jakieś dobre artykuły, kursy, filmy (najlepiej w standardzie tych kursów z forbota) dotyczących tej materii? 

 

 

Edytowano przez giovanni
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.