Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu baterii


Pomocna odpowiedź

Napisano

Wiatm wie ktoś moze jak zrobić wskaźnik poziomu nadadowania akumulatorków (7.2V 1500mAh) w robocie? Chodzi mi o to że np jak zostanie mu 10% baterii to zeby zaswieciła sie dioda a jak spadnie poniżej 5% to zeby sie buzzer właczył 🙂

Witam!

Jest taki układ w edw były schematy to się nazywało "Monitor baterii" lub też

"Monitor Baterii II" poszukaj na AVT tam jest schemat i pdf ja to zrobiłem ale coś mi nie działa.

Pozdrawiam

  • 2 lat(a) później...

Jak chcesz zastosowac to w jakims robocie ktory bedzie mial i tak procesor to bym to zrobil na komparatorze lub przetwoniku ac z dzielnikiem napiecia. Jak to cos nie bedzie sterowane procesorem to tak jak mowi kolega powyzej.

Jak sie nie myle taki miernik stanu poziomu bateri na diodach mozna zrobic z vu metere'a, tylko musial bys odpowiednio ustawic rezystancje, zobaczy jakie min. max. napiecia ma uklad

  • 1 miesiąc później...

Mierzysz napięcie na akumulatorze. Znając charakterystykę rozładowania akumulatora będziesz wiedział mniej więcej przy jakim napięciu masz już mało energii.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...