Skocz do zawartości

Niecodzienny instrument w rękach robota!


tommerg

Pomocna odpowiedź

Niecodzienny instrument w rękach robota!

Roboty już od kilkunastu lat umilają nam czas, przygrywając na różnych instrumentach. Wszystko zaczęło się w roku 1984, gdy WABOT-2 skonstruowany przez Uniwersytet Waseda w Japonii zagrał na fortepianie. Najnowsza technologia pozwoliła nam stworzyć wiele podobnych maszyn. Niewielka Robonova, dzieło wydziału muzyczno-technologiczego Uniwersytetu Drexel w Stanach Zjednoczonych zaprogramowana została by zagrać angielską kołysankę Twinkle, Twinkle Little Star. Dołóżmy do tego słynne grające na trąbkach, tubach, puzonach, bębnach i skrzypcach, urządzenia firmy Toyota. Powstało także kilka mniejszych projektów grających czy to na flecie, czy na saksofonie.

Teraz możemy dodać do naszej listy kolejny przyrząd muzyczny. HRP-2 Proment i NAO zagrają nam na thereminie, skonstruowanym przez rosyjskiego fizyka Lwa Termena instrumencie przypominającym w swoim brzmieniu gwizd, piłę lub... skrzypce. Za pomocą jednej dłoni sterować będą tonem wydobywającego się dźwięku, drugą natomiast kontrolować jego głośność, mogą nawet nam zaśpiewać dzięki zastosowaniu znanego oprogramowania o nazwie Vocaloid.

Nie jest to najtrudniejszy instrument do gry (fizyczny kontakt z urządzeniem nie jest nawet wymagany), ale nie wydawał się być jednym z tych aparatów muzycznych, które w przyszłości zdominują roboty.

Źródło: http://www.plasticpals.com/

Podobne na forbot.pl:

* Wspólne koncertowanie z robotami Toyoty!

* Robot, który zawodowo wali po garach!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.