Skocz do zawartości

Ornitopter i technologia druku w 3D!


tommerg

Pomocna odpowiedź

Ornitopter i technologia druku w 3D!

Technologia użyta w tak zwanych drukarkach 3D pozwala na wydrukowanie obiektów złożonych z metalu, szkła, tworzyw sztucznych, a nawet z cukru czy z ziemniaków. Teraz użyto ją do wytworzenia delikatnych, przezroczystych skrzydeł dla mechanicznych owadów.

Robotycy – Charles Richter i Hod Lipson, wraz z kolegami z Uniwersytetu Cornell, z pomocą technologii druku w 3D, opracowali „ornitopter” - miniaturowy, ważący jedynie 3,89 grama, mogący się wznosić w powietrze na około 85 sekund, najlżejszy na chwilę obecną model latający. Wyniki swoich obserwacji opublikowali niedawno w magazynie Artificial Life.

Badania te, mają pomóc w rozwoju dziedziny robotyki, zajmującej się budową niewielkich, latających, oraz co najważniejsze, działających na bardzo małych napięciach, mikropojazdów, które znalazłyby swoje wykorzystanie w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych na nieznanych terenach. Do tej pory, największym problemem dla tego typu maszyn były baterie, które nie dostarczały wystarczającej mocy by utrzymać je w powietrzu, będąc jednocześnie zdecydowanie za ciężkie. W tej wersji urządzenia użyto, więc znacznie mniejszych i lżejszych baterii litowych.

Skorzystanie z technologii druku w 3D pozwoliło także na niesamowitą oszczędność czasową. Wykonanie tych cienkich, poliestrowych skrzydeł i umieszczenie ich na przygotowanej wcześniej ramie z włókna węglowego zajęło twórcom jedynie kilka minut. Charles Richter i Hod Lipson zamierzają dalej eksperymentować ze swoim wynalazkiem, wypróbowując różne rodzaje materiałów, a także różne ułożenia skrzydeł. Na pewno usłyszymy o nich po raz kolejny, już niebawem.

Źródło: http://news.discovery.com/

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.