Skocz do zawartości

Mała pomoc domowa - robot JULIA!


tommerg

Pomocna odpowiedź

Mała pomoc domowa - robot JULIA!

Uniwersytet Robotyki i Automatyki w Tajwanie zaprezentował pierwszy filmik pokazujący ich mała, mechaniczną pomoc domową – robota JULIA, od czasu jego wygranej na konkursie robotów typu Home Service w roku 2009.

Nad swoją konstrukcją zespół z Uniwersytetu w Tajwanie pracuje nieprzerwanie od Grudnia 2009 roku. JULIA reaguje na polecenia głosowe i można wejść z nią w interakcję za pomocą dotykowego ekranu, który jest w stanie wyświetlić wszystko, co tylko umieścimy na jej multimedialnym serwerze – aplikacji stworzonych na tą platformę ma pojawić się bardzo wiele, tak przynajmniej zapowiadają twórcy. Możemy rozkazać jej poruszyć się w dowolną stronę, czy uruchomić jedną z aplikacji, takich jak chociażby odtwarzacz muzyczny lub przeglądarka internetowa. Zamiast sztywno trzymać się każdej komendy, robot współdziała z nami w bardziej naturalny sposób poprzez specyficzne pytania i odpowiedzi, co na pewno dodaje mu trochę osobowości.

W ramach systemu, dom klienta zostanie wzbogacony o czujniki, dzięki którym stanie się dla robota środowiskiem inteligentnym, zdolnym do komunikacji. JULIA będzie korzystać z sieci czujników, by uzyskać ogólne informacje na temat sytuacji wokół niego. Ze względów bezpieczeństwa JULIA została wyposażona także w czujniki ultradźwiękowe i laserowe, które posłużą do wykrywania przeszkód, samo-lokalizacji i tworzenia map.

Źródło: http://www.plasticpals.com/

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.