Skocz do zawartości

Devblog o sztucznej inteligencji


kayou

Pomocna odpowiedź

Witam. Chciałbym zaprosić was na mój devblog poświęcony sztucznej inteligencji oraz programowaniu w języku python i nie tylko. Narazie jest kilka artykułów, lecz będę stronę sukcesywnie rozbudowywać. Zapraszam do odwiedzania, komentowania oraz dodawania propozycji na kolejne artykuły. Mam nadzieję, że razem zapełnimy niszę sztucznej inteligencji w Polsce.

http://jakubniwa.pl/

Link do komentarza
Share on other sites

Od ostatniego czasu na stronie pojawiło się trochę nowych treści m.in.:

- wizualizacja działania perceptronu z wykozystaniem PyQt4 oraz portowaniem canvansa matplotliba(żeby nie było za łatwo)

- Opisanie algorytmu gazu neuronowego

W dziale z filmami:

- animacja działania metaheurystyki niedawno przeze mnie opracowanej (możliwe, że nie ktoś wcześniej to badał, lecz nie mogę znaleźć tego w literaturze)

- wizualizacja "autka" sterowanego logiką rozmytą

- wizualizacja symulacji fizycznych (matplotlib + scipy)

- seria filmów ukazujących ewolucję projektu (dla rozrywki) traktującego o uczeniu sieci neuronowych za pomocą mojej nowej metaheurystyki. Dokładniej uczone są sieci neuronowe sterujące pszczołami, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości nektaru z kwiatów

- Animacja uczenia sieci neuronowej

- segmentacja oraz kompresja obrazu z wykorzystaniem algorytmu gazu neuronowego

-paczka do algorytmów roju w C++ wraz z zaimplementowanym algorytmem PSO

W dziale ze źródłami można zaleźć podstawkę do algorytmów aglomeracyjnych, klasyfikacji oraz klasteryzacji, która implementuje kilka przydatnych klas takich jak CPoint, CCluster, CMetric, CDistance oraz CHelper z wykożystaniem numpy oraz matplotliba.

Kolejne tematy jakie chce poruszyć to:

-detekcja języka tekstu za pomocą metody k-sąsiadów[ oraz być może innych metod]

-wstęp do logiki rozmytej

-logika rozmyta w sterowaniu

-ocena decydenta za pomocą logiki rozmytej, oraz porównanie z oceną liniową

-kurs sieci neuronowych od podstaw

-kurs pythona

Z chęcią podejmę się "zleceń" na artykuły, gdyż ciężko jest mi wybrać coś najciekawszego ze wspaniałego świata sztucznej inteligencji 🙂

Zapraszam do komentowania wszelkich treści, oraz wyrażania opinii.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Na stronie został dodany artykuł o "wstępie do wstępu" do logiki rozmytej, czyi o historii i zmiennych.

Niedługo części kolejne, wprowadzające "głębiej" w logikę rozmytą, aż do zastosowań: sterowniki rozmyte, rozmyty PID, rozmyta ocena decydenta.

Jeżeli starczy mi czasu i chęci, to postaram się przygotować sterownik rozmyty do jeżdżenia autkiem po torze, przygotowałem już z pomocą pandy3d i pyOde autko, które w miarę realistycznie odwzorowuje prawdziwy samochód.

Z chęcią podejmę się "zamówień" na artykuły.

Pozdrawiam

Jakub

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.