Skocz do zawartości

Moduł sensora dotyku


jabberslawek

Pomocna odpowiedź

Witam, otóż zebrałem kiedyś 2 gazetki z I-droida, i tak ostatnio przeszukałem internet, i trafiłem na ciekawą stronkę o i droidzie więc zobaczyłem, poczytałem i sie dowiedziałem troche o tym. A, że mam obudowę do głowy i- droida, więc potrzebna mi tylko ta płytka.

Link do tego :

http://www.adrirobot.it/menu_new/index/index_idroid_moduli.htm

gdy wejdziemy w link klikamy drugi napis Modulo sensore testa

a następnie taki zielony napis

----------------------------------------

Czy jest możliwe zrobienie takiej płytki? jeśli tak to może jest jakiś schemat? (szukałem ale nie znalazłem)

Bardzo proszę o pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest możliwe zrobienie takiej płytki? jeśli tak to może jest jakiś schemat? (szukałem ale nie znalazłem)

No i nie znajdziesz schematu, spójrz, że na płytce jest taka czarna plama z jakiejś masy. Pod nią jest dedykowany układ/mikrokontroler bardzo często bez obudowy, czyli czysta krzemowa płytka zalana właśnie tym czarnym czymś. Jeśli nie zrobił ktoś sam czegoś o podobnej/identycznej funkcjonalności to musisz zrobić to sam.

Link do komentarza
Share on other sites

A dlaczego jest taka dziwna ta płytka od dotyku? tylko 2 kabeli przylutowane do ?miedzi? bo coś się dowiedziałem, że to jest z miedzi, i drgania wysyła do tego układu.

Co do touch key to chyba lepiej będzie kupić gazetkę bodajże numerek 6, w którym jest ten sensor, i płytka z tym układem. Widziałem już na allegro, niektórzy chcą sprzedawać po jednym numerze nawet.

Ale szło by takie coś zrobić, bo to nie jest trudne. Kupić jakiś mikroprocesor, zaprogramować go, że jeśli wyczuje dotyk, to mają się zaświecić diody (powiedzmy czerwone) z oczu, diody z uszu, i uruchomić silniczek, żeby ruszyć głową. A gdy się zrobi to jeszcze raz, to uruchomi silnik, żeby wrócił do poprzedniej pozycji, zaświecił zielone diody w oczach i w uszach żeby mignęły.

Bo jak bym kupił touch key'a i ten układ scalony, to by wyszło chyba drożej niż kupić jakąś atmegę.

Tak więc, jak ktoś ma jakiś pomysł dotyczący tego, znalazł jakiś schemat, wie jak coś podobnego zrobić to niech napisze, a jak nie to sam coś wymyśle.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.