Skocz do zawartości

[Kupie] Kupie AVT3500 C PŁYTKA TESTOWA DO KURSU BASCOM AVR


Pomocna odpowiedź

Hmm... Polecam ci wykonać płytkę kolegi Mirley (nie jest użytkownikiem naszego forum, ale wystarczy wpisać w googlach i znajdziesz jego stronkę domową bez problemów) 😉 Sam takową mam i nie żałuję, chociaż brakuje w niej wyświetlacza siedmiosegmentowego. Ja sam sobie dorobiłem płytkę z takowym modułem i wyszło mnie to na pewno taniej niż gotowy zestaw AVT3500. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w zakresie samej elektroniki to nie polecam jej wykonywać, bo trzeba jednak coś umieć (wiedza ogranicza się do umiejętności lutowania i wytrawiania PCB).

Co do samego zestawu AVT to użytkownik allegro thunderbird18 sprzedawał kiedyś w bardzo niskich cenach gotowe zmontowane, nowe zestawy (około 120-150zł jak pamiętam). Musiałbyś z nim zagadać, bo aktualnie nic nie sprzedaje. Samego użytkownika mogę polecić, bo w czasach kryzysu na rynku mikrokontrolerów Atmela, on sprzedawał je w normalnych cenach i kupowałem od niego 😉 Zero skazy i ma u mnie szacunek za przyjemną rozmowę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzieki za rady i linki. Jestem w trzeciej klasie technik informatyk, mam pierwszy rok programowanie i jedziemy z PASCALEM (a później z C), ale my piszemy tylko programy które odpalamy na kompie a tutaj trzeba je przesłać do mikroprocesora a w tym jestem trochę zielony. Więc może przeczytam na sucho poradnik BASCOM Piotra Góreckiego ale oferta nadal aktualna może ktoś będzie chciał tanio sprzedać zestaw to może kupie. A oferty użytkownika thunderbird18 na allegro widziałem mogłem wtedy kupić ale nie byłem zdecydowany.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jestem w trzeciej klasie technik informatyk, mam pierwszy rok programowanie i jedziemy z PASCALEM (a później z C), ale my piszemy tylko programy które odpalamy na kompie a tutaj trzeba je przesłać do mikroprocesora a w tym jestem trochę zielony. Więc może przeczytam na sucho poradnik BASCOM Piotra Góreckiego ale oferta nadal aktualna może ktoś będzie chciał tanio sprzedać zestaw to może kupie.

Mydło i powidło, albo klej do wszystkiego czyli do niczego.

Trzecia klasa technikum informatycznego (!), a Ty chcesz się BASCOMa uczyć?!

Zgroza! Za chwilę będziesz na studiach.

Skoro masz w szkolnym programie C, to po jakiego grzyba chcesz się pakować w BASCOM? To mniej więcej tak, jakbyś w szkole uczył się angielskiego i francuskiego, a na dokładkę na własne życzenie jeszcze eskimoskiego i wszystkimi tymi językami chciał się dogadać z anglikiem 🙂

Zastanów się dobrze co piszesz ...

... ale my piszemy tylko programy które odpalamy na kompie a tutaj trzeba je przesłać do mikroprocesora, ...

Wybierasz menu PROGRAMUJ i już leci - co w tym takiego trudnego?

... a tutaj trzeba je przesłać do mikroprocesora, a w tym jestem trochę zielony.

Szukasz problemów bojąc się, że nie dasz rady - Chłopie weź się w garść, i nie panikuj 🙂

To są bardzo proste sprawy. Kup wreszcie jakiś mały mikrokontroler np. Atmega8A zainstaluj darmowe środowisko do C, i działaj, próbuj - strach ma wielkie oczy 🤯

Zacznij od tego: http://kursc.forbot.pl

i tego: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/drzaskowy-pamietnik-wstep.html

A później gdy przyjdzie czas, że na zajęciach będziesz C przerabiał, to zabłyśniesz wiedzą i dobre oceny zbierzesz 🙂

A gdy zapytasz nauczyciela co to BASCOM to on zrobi tak: 🤯

Link do komentarza
Share on other sites

Dzieki a kubełek zimnej wody. Mam na oku dwie książki:

1. Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji.

2.Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania

Ponieważ chce mieć dużo informacji w jednej książce. Chyba kupie tą drugą, ale tu moje pytanie czy do tych potrzebny jest jakiś zestaw uruchomieniowy?, czytałem już wersje "demo" tych książek ale nie ma o tym że lepiej byłoby dokupić jakąś płytkę i łyknąć TROCHE praktyki z tej książki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzieki a kubełek zimnej wody.

Ufff, bałem się, że trochę za ostro napisałem 😃

Mam na oku dwie książki:

1. Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji.

2.Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania

Ponieważ chce mieć dużo informacji w jednej książce. Chyba kupie tą drugą, ...

Obie bardzo dobre i ja także je polecam.

2. jest bardziej dla tych co w ogóle C nie znają.

1. dla tych co chcą jak najwięcej wycisnąć z mikrokontrolera i poznać go dogłębnie. Do tej pozycji wystarczy najpierw poznać kurs C, który jest na Forbot.pl, którego link podałem w poprzednim poście.

... ale tu moje pytanie czy do tych potrzebny jest jakiś zestaw uruchomieniowy?...

To zależy od Ciebie i stanu portfela 🙂

1. Pieniądze nie mają dla Ciebie znaczenia? - to kupuj wypasiony, porządny zestaw startowy.

2. Masz ograniczone środki? - dobrze się zastanów czy warto kupować zestaw. Czy nie lepiej kupić trochę elementów, mikrokontroler i płytkę stykową. Poznać podstawy i wtedy zdecydować, czy robić własną, kupić gotową (mając już wiedzę łatwiej wybrać odpowiednią dla Ciebie) czy po prostu już robić roboty lub inne projekty na własnych PCB.

Niestety sam musisz podjąć decyzję, bo tylko Ty wiesz dokładnie co chcesz w najbliższej przyszłości robić.

Płytka stykowa i tak zawsze się przyda, nawet gdy będziesz miał zestaw, więc ja sugeruję zacząć tak: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/jak-najtaniej-zaczac.html

Do tego dołożyć jakiś L293D by silnikami zakręcić, no i jakieś serwo za 10zł, 2 fotorezystory, silniczki wydłubać ze starych walkmanów i już robot za miesiąc będzie ganiał za światłem 🙂

A koledzy na tym forum wspomogą Ciebie w razie problemów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jakieś zaplecze jest. Płytkę stykową mam, rezystory, kondensatory, tranzystory itp są bo przerabiałem troche Oślą łączke z elektroniki Piotra Góreckiego. Kupie jeszcze:

1.programator STK 200/300 http://allegro.pl/programator-isp-stk200-300-rohs-avr-atmel-stk200-i1972660489.html

2.Książkę, chyba tą 2 bo jest trochę przystępniejszym językiem napisana.

Zapomniałem napisać (pochwalić się) że uczęszczałem na dodatkowe zajęcia w szkole w pisaniu programów w C++ a C i C++ jak sama nazwa wskazuje są bardzo podobne w "gramatyce".

A jak przestudiuje teorie AVR to wezmę się za praktykę.

Link do komentarza
Share on other sites

Masz ograniczone środki? - dobrze się zastanów czy warto kupować zestaw. Czy nie lepiej kupić trochę elementów, mikrokontroler i płytkę stykową. Poznać podstawy i wtedy zdecydować, czy robić własną, kupić gotową (mając już wiedzę łatwiej wybrać odpowiednią dla Ciebie) czy po prostu już robić roboty lub inne projekty na własnych PCB.

Istnieją jeszcze różne symulatory(emulatory) AVR, wgrywasz program i obserwujesz efekty. Do nauki się nada (przynajmniej dopóki nie zdobędziesz funduszy), choć opuścisz kilka lekcji z obsługi programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.